Hale magazynowe

NOWOCZESNE HALE MAGAZYNOWE

Hale magazynowe są niezbędnym obiektem w przypadku funkcjonowania większości przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na budowę hali magazynowej w krótkim czasie przy stosunkowo niewielkich nakładach, porównując do budowy magazynów murowanych. Wybór rozwiązania i przede wszystkim materiałów, z których zostanie wyprodukowana i postawiona hala magazynowa, zależy przede wszystkim od przeznaczenia magazynu i indywidualnych wymagań inwestora

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE I ICH ZASTOSOWANIE

Praktycznie każda firma produkcyjna jak również handlowa (poza niektórymi wyjątkami jak np. sprzedaż internetowa oparta na dropshippingu itp.) potrzebuje mniejsze lub większe powierzchnie magazynowe. W niektórych przypadkach wystarczą magazyny otwarte lub półotwarte, zwłaszcza przy magazynowaniu surowców i towarów bez specjalnych wymagań odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Jednak znacznie częściej pożądane są magazyny zamknięte. Przez magazyny zamknięte rozumie się różnorodne hale magazynowe.

Zastosowanie hal magazynowych może się nieco różnić w zależności od specyfiki działalności i konkretnej branży. Czasami hale magazynowe są wykorzystywane do magazynowania produktów gotowych, przeznaczonych bezpośrednio do sprzedaży, czasami do przechowywania surowców i półproduktów niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesu produkcyjnego, a czasami powierzchnie magazynowe stanowią jednocześnie hale sprzedaży. W przypadku centrów logistycznych hale magazynowe mogą służyć do przyjmowania produktów, przechowywania ich, ewentualnie przepakowywania i dalszej wysyłki. Również w rolnictwie hale magazynowe są potrzebne, chociażby do magazynowania zbiorów czy też paszy dla zwierząt.

HALE MAGAZYNOWE PRODUCENT

Budowa magazynu to często spora inwestycja dla firmy, dlatego warto, żeby była dobrze przemyślana, zarówno pod kątem wyboru rozwiązania i technologii jak również ważny jest wybór firmy, która wykonuje hale magazynowe. Jako producent hal magazynowych dokładamy wszelkich starań, aby spełnić Państwa oczekiwania i dostarczyć rozwiązanie dostosowane do Państwa potrzeb. Zapełniamy kompleksową obsługę inwestycji rozpoczynając od doradztwa przez takie etapy jak: projektowanie hali magazynowej, produkcja wszystkich niezbędnych elementów konstrukcji i obudowy, transport na plac budowy, montaż hali i wykończenie oraz późniejsza obsługa serwisowa. Oferujemy budowę hal magazynowych stalowych oraz namioty magazynowe oparte o konstrukcję stalową lub aluminiowa. Wszystkie dostępne rozwiązania są projektowane zgodnie z Państwa wymaganiami zarówno pod względem wymiarów jak i zastosowanych materiałów, okien, bram, drzwi i wszelkich innych elementów wykończenia. Oferujemy również gotowe hale magazynowe oparte o standardowe rozwiązania. Jako producent hal magazynowych zapewniamy wysoką jakość wykonywanych przez nas obiektów przemysłowych.

HALE MAGAZYNOWE STALOWE

Stalowe hale magazynowe to bardzo wytrzymałe obiekty stanowiące doskonałą alternatywę dla obiektów murowanych. Są odporne na działanie czynników atmosferycznych w różnych warunkach, tj. wzmożona wilgotność, deszcz, śnieg, wiatr itp. Oczywiście muszą najpierw zostać odpowiednio dostosowane do strefy wiatrowej i strefy śniegowej, w której będą eksploatowane.

Konstrukcja hali magazynowej stalowej

Magazyny w postaci hal stalowych opierają się na konstrukcji stalowej zabezpieczonej przed korozją, zazwyczaj poprzez cynkowanie ogniowe. Konstrukcja może być kratownicowa lub ramowa blachownicowa. Wybór rodzaju konstrukcji zależy przede wszystkim od gabarytów hali i związanych z tym przewidywanych obciążeń. Konstrukcje stalowe charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami wytrzymałościowymi. Co więcej pozwalają na modułowa budowę hali, demontaż i ponowny montaż, rozbudowę i przebudowę. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju konstrukcji hale magazynowe stalowe można bez problemu modyfikować i powiększać w późniejszym czasie lub nawet przenosić w inne miejsce.

Obudowa hali magazynowej stalowej

Hale magazynowe stalowe mogą mieć dach i ściany pokryte płytami warstwowymi lub blachą trapezową. Wybór rodzaju obudowy wpływa na późniejsze użytkowanie hali. Przykładowo hale magazynowe z płyt warstwowych pozwalają łatwiej uzyskać pożądaną temperaturę wewnątrz obiektu, dzięki właściwościom termoizolacyjnym płyt. A dodatkowo zastosowanie płyt warstwowych z wypełnieniem pianką poliuretanową PIR na dachu, zwiększa bezpieczeństwo podczas kontaktu z ogniem. W przypadku pożaru taki dach nie zawali się od razu, dając czas na ewentualną ucieczkę osób przebywających w hali.

NAMIOTY MAGAZYNOWE

Hale namiotowe magazynowe są obiektami, które można postawić praktycznie wszędzie. Mogą stanowić solidne magazyny całoroczne, tak samo jak hale stalowe, ale mogą to być także obiekty tymczasowe opierające się na konstrukcji aluminiowej, w przypadku których nie zawsze są wymagane fundamenty, wystarczy płaska utwardzona powierzchnia. Namioty magazynowe to też bardzo ekonomiczne i szybkie rozwiązanie.

Konstrukcja hali magazynowej namiotowej

Hale magazynowe namiotowe mogą mieć konstrukcję stalową lub aluminiową. Oba te rodzaje konstrukcji są zabezpieczone przed korozją, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w różnych warunkach atmosferycznych. Konstrukcja aluminiowa jest wykonana z anodowanych wytrzymałych profili aluminiowych i jest lżejsza, dzięki czemu jej montaż i ewentualny demontaż jest łatwiejszy. Dodatkowo czasami nie wymaga położenia nawet fundamentów. Właściwości te sprawiają, że hale magazynowe aluminiowe są nazywane też magazynami mobilnymi. Natomiast w przypadku, gdy hala magazynowa ma mieć konstrukcję stalową fundamenty te są już wymagane, aby powstały magazyn był stabilny.

Pokrycie ścian i dachu hali namiotu magazynowego

Materiał, z jakiego zostaną wykonane ściany i dach hali, wpływa znacząca na warunki, jakie można zapewnić wewnątrz obiektu. Hala namiotowa magazynowa może mieć takie same ściany jak hala stalowa, czyli pokryte płytami warstwowymi lub blacha trapezową. Natomiast dach hali namiotowej stanowi plandeka PCV. Jest to bardzo mocny materiał, który nadaje się do wieloletniego użytkowania i wyróżnia się przepuszczalnością światła. W szczególnych przypadkach można zastosować dach z dwóch warstw plandeki, pomiędzy które wpuszczane jest podgrzewane powietrze, tzw. dach pneumatyczny lub dach dmuchany, podgrzewany. Takie rozwiązanie pozwala zachować optymalną temperaturę wewnątrz hali magazynowej nawet zimą. Jedynym warunkiem w tym przypadku jest zastosowanie konstrukcji stalowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Blog
Nasze ostatnie wpisy