Bramy przemysłowe

BRAMY PRZEMYSŁOWE SEGMENTOWE

Bramy przemysłowe segmentowe to jedno z najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych na rynku rozwiązań w zakresie bram przemysłowych. Bramy i drzwi to nieodłączne elementy wszystkich obiektów przemysłowych, tj. hale stalowe, czy to hal produkcyjnych, magazynowych, centrów logistycznych czy też warsztatów samochodowych, hal sprzedażowych, hipermarketów itp. Stosuje się je zarówno na zewnątrz, aby umożliwić wjazd i wyjazd, jak również wewnątrz obiektów, aby umożliwić przemieszczanie się pomiędzy pomieszczeniami, nawami, halami.
Bramy segmentowe mogą być wykonane według indywidualnych potrzeb. Można wyposażyć je w różnorodne przeszklenia, kratki wentylacyjne, pełną lub częściową automatykę, a nawet w dodatkowe drzwi serwisowe, dzięki czemu przy ruchu pieszych nie trzeba ciągle otwierać całej bramy. Do wyboru jest także sposób otwierania i zamykania bramy, typy prowadzeń definiujące pozycje bramy po jej otwarciu, a także elementy wizualne tj. kolor, układ okien czy też faktura powierzchni bramy.

KONSTRUKCJA BRAM SEGMENTOWYCH

Bramy segmentowe charakteryzują się dwuścienną konstrukcją segmentów ze ścianką zewnętrzną i wewnętrzną z blachy stalowej. Wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową i dobrze uszczelnione zarówno dookoła jak i pomiędzy segmentami, co ogranicza straty cieplne. Taka budowa bramy zapewnia wysoką izolacyjność cieplną, dużą sztywność paneli oraz dźwiękochłonność. Blacha stalowa w celu dodatkowego zabezpieczenia jest ocynkowana i pokryta poliestrową powłoką malarską. Bramy poza stalowymi mogą być aluminiowe, w tym przypadku przeszklenia zajmują cały segment bramy. Bramy aluminiowe charakteryzują się mniejszym ciężarem niż bramy stalowe i większą odpornością na korozję. Z kolei zaletą bram stalowych jest z pewnością ich sztywność, co umożliwia za ich pomocą zamknięcie nawet bardzo dużych otworów. Konstrukcja bramy segmentowej oraz sposób jej działania sprawia, że jest bardzo łatwa w obsłudze i co najważniejsze nie wymaga zapewnienia dodatkowej przestrzeni na potrzebę jej otwierania, ponieważ otwiera się pionowo. Skrzydło bramy porusza się wzdłuż standardowych prowadnic pionowych i prowadnic poziomych poprowadzonych pod sufitem, w zależności od zamontowanego typu prowadzenia. Daje to możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni w obiekcie przed bramą.

STEROWANIE BRAMY PRZEMYSŁOWEJ

Sterowanie bramy przemysłowej wpływa na wygodę jej użytkowania. Głównym oczekiwaniem w stosunku do bram przemysłowych jest z pewnością bezawaryjność i sprawność systemu, która może wpłynąć na szybkość przebiegu niektórych procesów. Dlatego warto się zastanowić w jaki sposób brama segmentowa ma być otwierana i zamykana tak, aby ułatwić codzienną pracę. Do wyboru jest m. in. linka, ręczna przekładnia łańcuchowa lub też napęd elektryczny. Linka może być zastosowana maksymalnie do wysokości 2,5 m, przy wyższych bramach do wyboru są dwa pozostałe sposoby. W przypadku napędów elektrycznych dostosowujemy automatykę do wielkości bramy, intensywności użytkowania oraz dodatkowych Państwa wymagań. Przy sterowaniu ręcznym bramy zamykane są poprzez zamek dwustronny lub rygiel wewnętrzny.

TYPY PROWADZEŃ BRAMY SEGMENTOWEJ

Typy prowadzeń bramy umożliwiają dostosowanie sposobu otwierania i pozycji bramy po otwarciu do różnych obiektów przemysłowych o różnorodnych wymiarach. Skrzydło bramy po otwarciu może przyjmować jedną z trzech pozycji: pionową, poziomą lub nachyloną pod kątem. Dzięki różnym typom prowadzeń niskie nadproża czy też pochylone dachy nie stanowią najmniejszego problemu przy montażu bramy segmentowej. Wybierając typ prowadzenia należy przeanalizować przede wszystkim dostępność miejsca nad bramą, a wiec wysokość nadproża, pochyłość sufitu i wszelkie dodatkowe elementy takie jak instalacje, świetliki, okna itp.
Oferujemy Państwu 5 różnych typów prowadzeń:

  • standardowe – nadproże min. 450 mm
  • wysokie – nadproże powyżej 450 mm
  • niskie – nadproże 220-350 mm
  • pionowe
  • ukośne wzdłuż konstrukcji dachu

W celu maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni, w większości przypadków proponujemy wybór prowadzenia zapewniający pozycję bramy po otwarciu jak najbliżej sufitu.

TYPY PRZESZKLEŃ BRAM

Przeszklenia zastosowane w bramach wjazdowych w obiektach przemysłowych poza aspektami estetycznymi pełnią dodatkową ważną funkcję. Wszelkie okna i przeszklenia doświetlają wnętrze obiektu i co za tym idzie poprawiają warunki pracy. Oferujemy takie typy przeszkleń jak: okno przemysłowe, sekcja aluminiowa i sekcja aluminiowa lakierowana. Brama może także być jednolita bez żadnych przeszkleń.

Okno przemysłowe

Okno w segmencie stalowym

Sekcja aluminiowa

Okno w segmencie aluminiowym

Sekcja lakierowana

okna w segmencie lakierowanym

Brak przeszklenia

brama bez okien

BRAMA SEGMENTOWA Z DRZWIAMI SERWISOWYMI

Bramy segmentowe mogą występować w wersji z drzwiami lub bez. Zastosowanie dodatkowych drzwi serwisowych w konstrukcji bramy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dzięki nim przy ruchu pieszym nie ma konieczności ciągłego otwierania całej bramy. W każdym przypadku, bez względu na wybrany typ przeszkleń, można zastosować drzwi serwisowe. Czyli mogą Państwo wybrać bramę z drzwiami na segmencie aluminiowym, bramę z drzwiami na segmencie stalowym lub też jeżeli nie ma takiej potrzeby bramę bez drzwi.

Brama bez drzwi w segmentach

Brama bez drzwi

Drzwi w segmencie stalowym

Brama stalowa z drzwiami

Drzwi w segmencie aluminiowym

brama aluminiowa z drzwiami

ZALETY I ZASTOSOWANIE PRZEMYSŁOWYCH BRAM SEGMENTOWYCH

Przemysłowe bramy segmentowe znajdujące się w naszej ofercie są nowoczesnym i wygodnym rozwiązaniem jako elementy wejściowe i wjazdowe do większości obiektów przemysłowych, zarówno tych większych jak i mniejszych. Dużą ich zaletą jest możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb. Brama może być wykonana w dowolnych wymiarach, z zastosowaniem wybranego sposobu obsługi, typu prowadzenia w zależności od parametrów obiektu oraz rodzaju przeszklenia wpływającego na wygląd oraz komfort pracy wewnątrz obiektu. Bramę można wyposażyć w elementy dodatkowe tj. np. kratki wentylacyjne lub specjalne perforacje czy też drzwi serwisowe przeznaczone dla ruchu pieszego. Nasze bramy są uszczelnione na całym obwodzie oraz pomiędzy segmentami. Cechuje je wysoka izolacyjność cieplna, dźwiękochłonność i łatwość w obsłudze. Dodatkowo dzięki stosowanym typom prowadzeń definiującym położenie skrzydła bramy po otwarciu, nie ma potrzeby zostawiania specjalnie wolnej przestrzeni przed bramą. Bramy mogą być wykonane z blach stalowych lub z aluminium. Bramy stalowe mają tą przewagę, że mogą być stosowane nawet przy niestandardowo dużych otworach wejściowych. Natomiast bramy aluminiowe wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem, dlatego idealnie sprawdzają się tam, gdzie występuje bezpośredni kontakt z klientem, np. w warsztatach czy też salonach samochodowych. Stosowane przez nas systemy automatyki, przekładni łańcuchowych i dodatkowych drzwi zamieszczanych w konstrukcji bramy zapewniają komfortową obsługę bram, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.
Bramy segmentowe są uniwersalnym rozwiązaniem praktycznie do każdego rodzaju obiektu, zarówno przemysłowego jak i standardowego garażu przy domu. Mówiąc o zastosowaniu obiektowym wykorzystywane są przede wszystkim w halach produkcyjnych, magazynowych i dużych centralach logistycznych. Tego typu bramy znajdują swoje zastosowanie również w mniejszych obiektach tj. myjnie samochodowe, warsztaty, garaże wielostanowiskowe, salony sprzedaży jak również jednostki pogotowia ratunkowego i straży pożarnej, gdzie niezawodność jest głównym kryterium.

Bramy to nieodłączny element takich obiektów jak:

Blog
Nasze ostatnie wpisy