Hala stalowa jednospadowa

Hala stalowa jednospadowa jest to hala o konstrukcji wykonanej ze stali oraz dachu jednospadowym. Ten rodzaj dachu stanowi jedną połać dachowa pochylona pod określonym kątem. Nowoczesna hala stalowa jednospadowa może mieć dach wykonany z różnych materiałów, najczęściej wybiera się płyty warstwowe lub ewentualnie blachę trapezową.

HALA STALOWA JEDNOSPADOWA DLA TWOJEGO BIZNESU

Praktycznie w każdej branży, prowadząc przedsiębiorstwo przede wszystkim produkcyjne, często też handlowe, rzadziej usługowe, potrzebujemy miejsca do prowadzenia biznesu. Hala stalowa jednospadowa sprawdzi się doskonale zwłaszcza w przypadku obiektów o rozpiętości do ok. 10 metrów. Oczywiście nie oznacza to, że w przypadku większych rozpiętości nie można zastosować tego typu dachu, jednak powyżej 10 metrów polecamy dach dwuspadowy. Przeznaczenie tego typu hali może być bardzo różne, od magazynów, przez hale produkcyjne, obiekty z pomieszczeniami administracyjno-biurowymi, hale handlowe czy tez wystawowe.

RODZAJE DACHU HALI

Hala stalowa jednospadowa to jeden z rodzajów hal przemysłowych pod względem kształtu dachu. Dach może być jednospadowy nachylony pod wybranym kątem (bardziej lub mniej nachylony) lub dwuspadowy – to najpopularniejsze kształty dachów. Wykonuje się również dachy płaskie, wielospadowe czy też łukowe. To jaki dach wybierzemy do naszej hali zależy od nas, istnieją jednak przesłanki dotyczące praktycznego zastosowania poszczególnych konstrukcji dachu. Dach jednospadowy stanowi jedną płaszczyznę nachyloną pod pewnym kątem. Oznacza to, że z jednej strony wysokość obiektu będzie wyższa a z drugiej niższa. Ze względu na ten fakt, hala stalowa jednospadowa jest raczej mniejszych rozpiętości. Dachy jednospadowe sprawdzają się również w przypadku hal dobudowywanych do już istniejących obiektów. W przypadku większych rozpiętości z powodzeniem stosuje się dach dwuspadowy, czyli dwie połacie dachowe, zazwyczaj symetryczne, które łącza się ze sobą w kalenicy. Z kolei w obiektach wielkopowierzchniowych, czyli tych o bardzo dużych rozpiętościach stosuje się dach płaski – jedna połać dachowa o kącie nachylenia od 1%. Natomiast dach łukowy jest chyba najładniejsza formą przykrycia powierzchni hali i jednocześnie zapewnia optymalizację przestrzeni użytkowej wewnątrz obiektu.

HALA STALOWA JEDNOSPADOWA – ZASTOSOWANIE

Hala stalowa jednospadowa znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach. Może być halą magazynową, halą produkcyjną, halą z pomieszczeniami biurowymi i socjalnymi. Doskonale sprawdza się także jako hala rolnicza, niewielka hala sportowa, hala handlowa itp. W zasadzie nie ma ograniczeń co do zastosowanie tego typu obiektów. Wykonane z właściwych materiałów służą długie lata, w każdych warunkach atmosferycznych.

STICK HALE – PRODUCENT HAL

Firma Stick Hale od wielu lat zajmuje się budową hal o różnych kształtach dachu, w tym jednospadowych. Nasza specjalizacja to hale stalowe. Zapewniamy kompleksową realizację inwestycji od projektu, poprzez produkcję i montaż aż po obsługę posprzedażową i serwisową. Podczas fazy projektowania pomagamy w doborze rozwiązań, w tym w wyborze konstrukcji i kształtu dachu. Z nami Twoja inwestycja przebiegnie sprawnie i terminowo. Jeśli masz dodatkowe pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu +48 516 003 100 lub adresem mailowym biuro@nowa.stick-hale.pl

Blog
Nasze ostatnie wpisy