Namioty przemysłowe

Nowoczesne namioty przemysłowe są to hale namiotowe, zazwyczaj o znacznych gabarytach, wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Obecnie dostępne rozwiązania pozwalają na budowę solidnych namiotów całorocznych dla firm produkcyjnych. Namioty przemysłowe mogą mieć dowolne wymiary i dowolną liczbę pomieszczeń wewnątrz. Dzięki temu można urządzić w nich hale z otwartą dużą przestrzenią oraz z wydzielonymi pomieszczeniami dla pracowników administracyjno-biurowych.

JAK ZBUDOWANY JEST NAMIOT PRZEMYSŁOWY

Namiot przemysłowy zbudowany jest z aluminiowej lub stalowej konstrukcji nośnej, która jest odpowiednio zabezpieczona przed korozją. W zasadzie wszystkie namioty przemysłowe charakteryzują się dachem wykonanym z plandeki PCV – może mieć pojedyncza lub podwójną warstwę. Ściany mogą być wykonane również z plandeki PCV, ale niekoniecznie. Możemy je obudować również blachą trapezową lub płytami warstwowymi. To drugie rozwiązanie zapewni z pewnością, że namiot przemysłowy będzie trwalszy i bardziej stabilny, gdyż blacha i płyty warstwowe charakteryzują się większą sztywnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne niż plandeka. Dodatkowo płyty warstwowe są bardzo dobrym materiałem termoizolującym. Zastosowanie ich na pokrycie ścian w przypadku budowy obiektów tj. namioty przemysłowe, pozwala na uzyskanie pożądanych warunków cieplnych wewnątrz hali.
Każdy namiot przemysłowy może być wyposażony w dowolną liczbę i wielkość okien, drzwi i bram wjazdowych. Wszystko zależy od potrzeb przedsiębiorstwa, wielkości samej hali i budżetu przeznaczonego na inwestycję. Warto pamiętać, że dobrze zaprojektowane drogi komunikacyjne, w tym właśnie bramy i drzwi w odpowiednich miejscach, usprawnią pracę, a okna zapewnią dostęp naturalnego światła, co pozytywnie wpływa na osoby przebywające w pomieszczeniach i zarazem oszczędności.

OCIEPLANE NAMIOTY PRZEMYSŁOWE

Specjalnym rodzajem hal namiotowych są tzw. ocieplane namioty przemysłowe, inaczej zwane też termicznymi. Wyróżniają się one podwójnym dachem, czyli wykonanym w dwóch warstw plandeki PCV. Pomiędzy warstwy wtłaczane jest ciepłe powietrze, co umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności wewnątrz namiotu. Warunkiem zastosowania podgrzewanego dachu jest konstrukcja stalowa. Warto w tym przypadku jako dopełnienie termoizolacji wykorzystać do obudowy ścian płyty warstwowe.

ZASTOSOWANIE

Nowoczesne namioty przemysłowe znajdują zastosowanie w wielu branżach. Sprawdzają się z powodzeniem jako namioty magazynowe dla różnego rodzaju produktów. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów do ich budowy pozwalają na stworzenie odpowiednich warunków dla nawet wymagających towarów i produktów. Nadają się również na hale produkcyjne i montażowe, a także logistyczne. Poza przemysłem tego rodzaju obiekty są wykorzystywane jako np. hale sportowe, namioty eventowe czy też hale handlowe. Wszystko zależy jak je zaprojektujemy i przede wszystkim wyposażymy.

NAMIOTY PRZEMYSŁOWE – CENA

Cena za namiot przemysłowy uzależniona jest od wielu czynników. To jaki będzie duży wpływa na to ile materiałów zostanie zużyte przy jego budowie i ile pracy trzeba w to włożyć. Dlatego przede wszystkim wielkość budowanego namiotu wpływa na jego cenę, ale oczywiście nie tylko. Parametrami determinującymi koszt budowy namiotu przemysłowego są też ilości i rodzaje okien, drzwi i bram czy też zastosowane materiały. Zachęcamy Państwa do wypełnienia poniższego formularza, na podstawie którego przygotujemy darmową wycenę budowy namiotu dostosowanego do potrzeb firmy.

  PARAMETRY HALI NAMIOTOWEJ
  Szerokość hali [m]

  Długość hali [m]

  Wysokość hali w okapie [m]

  Rodzaj konstrukcji

  konstrukcja aluminiowakonstrukcja stalowa

  Poszycie ścian bocznych

  plandeka PCVpłyta warstwowablacha trapezowa

  Rodzaj dachu

  Dach standardowy (plandeka PCV)dach pneumatyczny (podgrzewany)

  Elementy dodatkowe

  LOKALIZACJA MONTAŻU HALI
  Miejscowość

  Województwo

  Strefa śniegowa (opcjonalnie)

  brak1234

  Strefa wiatrowa (opcjonalnie)

  brak123

  Przeznaczenie hali

  DANE KONTAKTOWE

  PRODUCENT NAMIOTÓW PRZEMYSŁOWYCH STICK HALE

  Firma Stick Hale to doświadczony producent namiotów przemysłowych i hal stalowych. Mamy na swoim koncie szereg realizacji i zadowolonych klientów w całej Polsce i za granicą. Doradzamy w wyborze optymalnych rozwiązań i zapewniamy profesjonalną obsługę. Jeśli są Państwo zainteresowani budową hali namiotowej lub stalowej, zachęcamy do wypełnienia powyższego formularza wyceny lub do bezpośredniego kontaktu pod numerem telefonu +48 516 003 100 lub adresem mailowym biuro@stick-hale.pl