Namioty przemysłowe

JAK ZBUDOWANY JEST NAMIOT PRZEMYSŁOWY

Namiot przemysłowy zbudowany jest z aluminiowej lub stalowej konstrukcji nośnej, która jest odpowiednio zabezpieczona przed korozją. W zasadzie wszystkie namioty przemysłowe charakteryzują się dachem wykonanym z plandeki PCV – może mieć pojedyncza lub podwójną warstwę. Ściany mogą być wykonane również z plandeki PCV, ale niekoniecznie. Możemy je obudować również blachą trapezową lub płytami warstwowymi. To drugie rozwiązanie zapewni z pewnością, że namiot przemysłowy będzie trwalszy i bardziej stabilny, gdyż blacha i płyty warstwowe charakteryzują się większą sztywnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne niż plandeka. Dodatkowo płyty warstwowe są bardzo dobrym materiałem termoizolującym. Zastosowanie ich na pokrycie ścian w przypadku budowy obiektów tj. namioty przemysłowe, pozwala na uzyskanie pożądanych warunków cieplnych wewnątrz hali.
Każdy namiot przemysłowy może być wyposażony w dowolną liczbę i wielkość okien, drzwi i bram wjazdowych. Wszystko zależy od potrzeb przedsiębiorstwa, wielkości samej hali i budżetu przeznaczonego na inwestycję. Warto pamiętać, że dobrze zaprojektowane drogi komunikacyjne, w tym właśnie bramy i drzwi w odpowiednich miejscach, usprawnią pracę, a okna zapewnią dostęp naturalnego światła, co pozytywnie wpływa na osoby przebywające w pomieszczeniach i zarazem oszczędności.

Nowoczesne namioty przemysłowe są to hale namiotowe, zazwyczaj o znacznych gabarytach, wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Obecnie dostępne rozwiązania pozwalają na budowę solidnych namiotów całorocznych dla firm produkcyjnych. Namioty przemysłowe mogą mieć dowolne wymiary i dowolną liczbę pomieszczeń wewnątrz. Dzięki temu można urządzić w nich hale z otwartą dużą przestrzenią oraz z wydzielonymi pomieszczeniami dla pracowników administracyjno-biurowych.

OCIEPLANE NAMIOTY PRZEMYSŁOWE

Specjalnym rodzajem hal namiotowych są tzw. ocieplane namioty przemysłowe, inaczej zwane też termicznymi. Wyróżniają się one podwójnym dachem, czyli wykonanym w dwóch warstw plandeki PCV. Pomiędzy warstwy wtłaczane jest ciepłe powietrze, co umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności wewnątrz namiotu. Warunkiem zastosowania podgrzewanego dachu jest konstrukcja stalowa. Warto w tym przypadku jako dopełnienie termoizolacji wykorzystać do obudowy ścian płyty warstwowe.

ZASTOSOWANIE

Nowoczesne namioty przemysłowe znajdują zastosowanie w wielu branżach. Sprawdzają się z powodzeniem jako namioty magazynowe dla różnego rodzaju produktów. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów do ich budowy pozwalają na stworzenie odpowiednich warunków dla nawet wymagających towarów i produktów. Nadają się również na hale produkcyjne i montażowe, a także logistyczne. Poza przemysłem tego rodzaju obiekty są wykorzystywane jako np. hale sportowe, namioty eventowe czy też hale handlowe. Wszystko zależy jak je zaprojektujemy i przede wszystkim wyposażymy.

PRODUCENT NAMIOTÓW PRZEMYSŁOWYCH STICK HALE

Firma Stick Hale to doświadczony producent namiotów przemysłowych i hal stalowych. Mamy na swoim koncie szereg realizacji i zadowolonych klientów w całej Polsce i za granicą. Doradzamy w wyborze optymalnych rozwiązań i zapewniamy profesjonalną obsługę. Jeśli są Państwo zainteresowani budową hali namiotowej lub stalowej, zachęcamy do wypełnienia powyższego formularza wyceny lub do bezpośredniego kontaktu pod numerem telefonu +48 516 003 100 lub adresem mailowym biuro@nowa.stick-hale.pl

Blog
Nasze ostatnie wpisy