Hale z płyty warstwowej

Hale z płyty warstwowej znajdują szerokie zastosowanie jako obiekty przemysłowe w różnych branżach. Są to hale stalowe wykorzystywane przez przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe jako hale magazynowe, hale produkcyjne, montażowe, warsztatowe, hale handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe itp. Hale z płyty warstwowej charakteryzują się solidną konstrukcją stalową i obudową z płyt warstwowych różnego rodzaju. Mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb pod względem rozmiaru, liczby i wymiarów okien, drzwi, bram itp. oraz pod względem rozmieszczenia pomieszczeń wewnątrz hali oraz jej wyposażenia. Stalowe hale z płyty warstwowej zapewniają bardzo dobrą izolację cieplną i zarazem oczekiwany komfort cieplny dla przebywających tam ludzi i odpowiednią temperaturę dla przechowywanych w hali towarów.

NOWOCZESNE HALE Z PŁYTY WARSTWOWEJ

Praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa produkcyjne oraz znaczna większość przedsiębiorstw handlowych i handlowo-usługowych prędzej czy później staje przed inwestycją w budowę obiektów przemysłowych. Nowoczesne hale z płyty warstwowej są odpowiedzią na potrzeby nieustannie rozwijających się przedsiębiorstw. To elastyczne rozwiązanie szyte na miarę przy zachowaniu stosunkowo niskich kosztów budowy. Hale z płyty warstwowej można dowolnie dostosować pod względem wymiarów i co więcej w miarę rozwoju działalności można je rozbudowywać. Inwestycja w hale z płyty warstwowej to inwestycja na wiele lat zastępująca skutecznie hale murowane. Obiekty te charakteryzują się bardzo dobra izolacja cieplną, dzięki czemu pozwalają zapewnić właściwą temperaturę wewnątrz hali, co jest ważne zarówno z punktu widzenia przechowywanych w niej towarów jak i przebywających ludzi. Co ważne hale z płyt warstwowych mogą być wykorzystywane przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych, muszę tylko zostać zaprojektowane odpowiednio do strefy pogodowej, w której będą eksploatowane.

BUDOWA HALI Z PŁYTY WARSTWOWEJ

Przedsięwzięcie jakim jest budowa hali z płyty warstwowej to proces składający się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest dokładna analiza potrzeb przedsiębiorstwa i ustalenie wymagań przez inwestorów. Następna ważna decyzja, to wybór firmy wykonawczej, która zrealizuje inwestycje. Tutaj warto zwrócić uwagę na doświadczenie producenta hal, zakres wykonywanych prac i terminy realizacji. Podejmując współpracę z nami, jako doświadczonym producentem hal z płyt warstwowych, zyskują Państwo profesjonalną obsługę i doradztwo, indywidualny projekt hali, sprawną realizację i obsługę serwisową. Po wyborze firmy, która zrealizuje budowę hali z płyt warstwowych przychodzi czas na projekt. Na podstawie projektu przygotowywane i produkowane są wszystkie niezbędne elementy hali, następnie przewozi się je na plac budowy i rozpoczyna się montaż hali z płyty warstwowej. Budowa hali z płyty warstwowej jest o wiele szybsza niż w przypadku hal murowanych i jednocześnie stosunkowo tańsza. Decydując się na budowę hali można wybrać gotowe hale z płyty warstwowej lub zupełnie zindywidualizowane rozwiązania.

OBUDOWA Z PŁYT WARSTWOWYCH

Hale z płyt warstwowych charakteryzują się mocną konstrukcja stalową i jak sama nazwa mówi obudową wykonaną z płyt warstwowych. Pojęcie obudowa z płyt warstwowych obejmuje obudowę ścian hali oraz dach. Płyty warstwowe są doskonałym materiałem nadającym się na pokrycie ścian i dachu w obiektach przemysłowych. Charakteryzują się dobrą izolacją cieplną i częściowo ognioodpornością w zależności od zastosowanego rdzenia. Płyty warstwowe to materiał budowlany składający się z rdzenia izolacyjnego oraz dwóch okładzin zewnętrznych. O właściwościach płyty decyduje zastosowany rdzeń, może on być wykonany z pianki poliuretanowej PIR lub PUR, styropianu albo też wełny mineralnej. Bardzo popularnym rozwiązaniem są hale z płyty warstwowej poliuretanowej, doskonale sprawdzają się zarówno jako pokrycie ścian jak i dachu.

ZASTOSOWANIE HAL Z PŁYT WARSTWOWYCH

Hale z płyt warstwowych mogą być wykorzystywane dosłownie w każdej branży. Najbardziej popularne są hale magazynowe z płyt warstwowych oraz hale produkcyjne z płyt warstwowych. Są to zazwyczaj duże obiekty dostosowane do odbywających się w nich procesów produkcyjnych oraz sprawnego przebiegu transportu wewnętrznego. To oczywiście nie jedyne zastosowanie tych uniwersalnych obiektów przemysłowych. Sprawdzają się tez jako mniejsze hale, czy to przy jednostkowych produkcjach, czy też jako warsztaty, hale handlowe, wystawowe itp.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Blog
Nasze ostatnie wpisy