Budynki stalowe

W odniesieniu do funkcjonowania firm budynki stalowe to nic innego jak nowoczesne hale stalowe o różnorodnym przeznaczeniu. Budynki stalowe sprawdzają się praktycznie w każdej branży zarówno w przemyśle, handlu jak i też w rolnictwie. Mogą być duże, małe, z otwartą przestrzenią, z wydzielonymi pomieszczeniami, z bramami wjazdowymi lub bez itp. Realizując tego typu obiekty w pierwszej kolejności analizuje się funkcjonowanie danej firmy, jej możliwości i ograniczenia i na tej podstawie przygotowuje się projekt. Nowoczesne budynki stalowe wyróżniają się solidną konstrukcją stalową, odpowiednim zabezpieczeniem m. in. przed korozją i możliwością użytkowania przez wszystkie pory roku.

PRZEMYSŁOWE BUDYNKI STALOWE

Najpopularniejsze zastosowanie obiektów wykonanych ze stali to przemysłowe budynki stalowe. Sprawdzają się one w każdej branży. Dzięki możliwości dostosowania takiego obiektu do indywidualnych potrzeb wykorzystują je zarówno małe jak i duże firmy. Stawiamy budynki stalowe dla firm jako hale produkcyjne, montażowe, różnego rodzaju warsztaty itp. Nadają się do zorganizowania w nich ogromnych linii produkcyjnych jak i pojedynczych stanowisk. Co więcej budynki stalowe to nie tylko ogromne hale z otwartą przestrzenią, można w nich urządzić pomieszczenia np. o charakterze administracyjno-biurowym, socjalnym, wypoczynkowym itp. Wszystko zależy od potrzeb i wyobraźni – trzeba jednak pamiętać o istniejących ograniczeniach, jednak na nie z pewnością też znajdziemy jakieś rozwiązanie.

MAGAZYNOWE BUDYNKI STALOWE

Równie popularne jak obiekty przemysłowe są bez wątpienia magazynowe budynki stalowe. Magazynowanie wiąże się z zapotrzebowaniem na przestrzeń, czasami większą czasami mniejszą, ale zawsze. Obiekty stalowe, a konkretniej mówiąc hale stalowe nadają się do tego idealnie. Materiały użyte do ich budowy pozwalają zapewnić odpowiednie warunki niezbędne do magazynowania. Jeśli przykładowo nie zależy nam na utrzymaniu stałej temperatury wewnątrz hali, możemy zdecydować się na obudowę z blachy trapezowej. Jeśli natomiast potrzebujemy zapewnić komfort cieplny i określoną temperaturę zarówno latem jak i zimą, warto zainwestować w hale z płyt warstwowych. Budynki stalowe wykorzystuje się jako hale magazynowe na surowce, półprodukty czy też produkty gotowe. Co więcej z powodzeniem sprawdzają się w rolnictwie jako magazyny na plony czy też na sprzęt rolniczy.

CZYM WYRÓŻNIAJĄ SIĘ BUDYNKI STALOWE

Budynki stalowe wyróżniają się solidną stalową konstrukcją, możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb i użytkowania przez wszystkie pory roku, szybka budową czy też optymalnymi kosztami inwestycji. Obudowę ścian i dachu takiego obiektu wykonuje się zazwyczaj z płyt warstwowych lub ewentualnie z blachy trapezowej. To pierwsze rozwiązanie, czyli płyty warstwowe pozwalają jednocześnie zapewnić doskonałą termoizolację budynku i łatwiejsze utrzymanie pożądanej temperatury wewnątrz obiektu. Powstające budynki stalowe wyróżniają się też nowoczesnym designem, który również odpowiada na wymagania inwestora.

STICK HALE – PRODUCENT HAL I BUDYNKÓW STALOWYCH

Jesteśmy firmą specjalizującą się w budowie obiektów stalowych tj. hale stalowe o różnorodnym zastosowaniu. Zapewniamy kompleksową realizację inwestycji od projektowania, przez produkcję, transport, montaż hali i obsługę serwisową.

NASZA OFERTA

Blog
Nasze ostatnie wpisy