Hale namiotowe

Hale namiotowe, znane też pod nazwą namioty halowe lub po prostu namioty, to hale o bardzo różnorodnym zastosowaniu. Mówimy tutaj przede wszystkim o halach wykorzystywanych w prowadzeniu działalności gospodarczej, zarówno małej firmy jak i dużej o zasięgu międzynarodowym. Jednak hale namiotowe mogą też oznaczać namioty o nieco innym przeznaczeniu, jak np. namioty imprezowe czy też namioty ogrodowe. Dlatego pojęcie to jest dość uniwersalne. Nasza firma Stick Hale to doświadczony producent hal namiotowych. Przedmiotem naszej działalności są przede wszystkim hale namiotowe wykorzystywane przez różnego rodzaju firmy o powierzchni minimum 200 m2. Nasze hale najczęściej wykorzystywane są jako hale namiotowe magazynowe, produkcyjne, montażowe, warsztatowe, ale również hale handlowe, hale rolnicze czy też sportowe.

HALE NAMIOTOWE DOSTOSOWANE DO TWOICH POTRZEB

Uniwersalność hal namiotowych nie oznacza, że wszystkie są identyczne. Budujemy hale namiotowe w oparciu o sprawdzone standardy, z odpowiednich modułów i z wykorzystaniem najnowszych technologii, jednak do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie. Hala namiotowa powinna być dostosowana do jej przeznaczenia, specyfiki firmy oraz do Państwa indywidualnych potrzeb. Wykonujemy projekt hali namiotowej w oparciu o analizę Państwa oczekiwań oraz możliwości i ograniczeń zewnętrznych i wewnętrznych.

KONSTRUKCJA STALOWA CZY ALUMINIOWA?

Hale namiotowe mogą mieć konstrukcję nośną aluminiową lub stalową. Jedna i druga konstrukcja ma swoje mocne strony i szerokie zastosowanie. W obu przypadkach pokrycie dachowe stanowi plandeka PCV, a obudowa ścian najczęściej wykonywana jest z blachy trapezowej lub płyt warstwowych.
Konstrukcja stalowa jest bardzo solidna i z powodzeniem będzie służyć przez wiele lat jako alternatywa dla hali murowanej. Zabezpieczona przed korozją zapewnia wytrzymałość w różnorodnych warunkach pogodowych. Hale namiotowe o konstrukcji stalowej zazwyczaj wymagają wykonania fundamentów. Ale za to umożliwiają również zastosowanie podwójnego podgrzewanego dachu, który z kolei z połączeniu z płytami warstwowymi na ścianach, zapewnia doskonałą termoizolację i komfort cieplny wewnątrz hali, zarówno gdy jest gorąco na zewnątrz jak i bardzo zimno.

Konstrukcja aluminiowa jest lżejsza, ale również z powodzeniem może być wykorzystywana przez wiele lat. Zabezpiecza się ją przed korozją, dzięki czemu wilgotne warunki pogodowe nie stanowią zagrożenia. Nowoczesne hale namiotowe o aluminiowej konstrukcji doskonale sprawdzają się jako hale sezonowe, stawiane np. na sezon. Taka hala namiotowa jest dość łatwa i szybka w montażu, często nie wymaga wykonania fundamentów i co więcej można ją zdemontować i zmontować ponownie w kolejnym sezonie lub po prostu w innym miejscu.

ZASTOSOWANIE HAL NAMIOTOWYCH

Szerokie zastosowanie to duży atut wyróżniający hale namiotowe. Sprawdzają się one doskonale jako hale magazynowe i to chyba najczęstsze ich zastosowanie. Co więcej, można w nich przechowywać nawet produkty o specjalnych wymaganiach w stosunku do warunków cieplnych. Zastosowanie płyt warstwowych i dodatkowo pneumatycznego dachu zapewni doskonałą termoizolację i umożliwi zapewnienie pożądanych warunków temperaturowych i wilgotności. To nie jedyne zastosowanie hal namiotowych. Wykorzystuje się je jako hale produkcyjne, warsztatowe, hale namiotowe handlowe, wystawowe, targowe, logistyczne, jak również hale namiotowe rolnicze, sportowe, jako ujeżdżalnie czy też kryte korty tenisowe. To przykłady możliwości, jakie niosą za sobą nowoczesne hale namiotowe, ale tak naprawdę można je wykorzystać w dowolnym celu, dzięki możliwości indywidualnego dostosowania obiektu do określonych wymagań.

Jeżeli są Państwo zainteresowani budową hali namiotowej, zachęcamy do wypełnienia powyższego formularza wyceny lub bezpośredni kontakt z nami pod numerem telefonu +48 516 003 100 i adresem mailowym biuro@stick-hale.pl

Hale z naszej oferty, które mogą Cię zainteresować:

Blog
Nasze ostatnie wpisy