Hale produkcyjne

HALE PRODUKCYJNE DOSTOSOWANE DO POTRZEB TWOJEJ FIRMY

Nowoczesne hale produkcyjne dają wiele możliwości dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdej firmy przy zachowaniu jednocześnie optymalnych kosztów. Niemniej jednak budowa hali produkcyjnej to poważna inwestycja dla każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Obecne trendy na rynku pokazują, że inwestorzy i osoby decyzyjne w firmach produkcyjnych odchodzą od inwestowania w hale produkcyjne murowane w celach organizacji procesów produkcyjnych. Coraz większym powodzeniem cieszą się uniwersalne hale stalowe, których popularnym zastosowaniem jest właśnie hala produkcyjna. Hale stalowe sprawdzają się znakomicie jako obiekty o dużych gabarytach, składające się w wielu naw i pomieszczeń, ale również jako małe hale produkcyjne o powierzchni od 200 – 250 m2.

HALA PRODUKCYJNA CENA

Stalowa hala produkcyjna jest ekonomicznym rozwiązaniem, a koszt budowy hali produkcyjnej zależy od bardzo wielu parametrów i wymagań stawianych przez inwestora. Wycena hali produkcyjnej jest przygotowywana na podstawie wskazania podstawowych parametrów wpływających na całkowity koszt budowy hali. Głównymi parametrami, jakie należy określić są z pewnością wymiary obiektu, a więc szerokość, długość i wysokość, oraz materiały jakimi mają być pokryte ściany i dach. Warto też od razu uwzględnić dodatkowe elementy takie jak okna (zarówno ścienne jak i świetliki dachowe), bramy i drzwi a także pomieszczenia wewnątrz hali, jeżeli mają występować. Nasza standardowa oferta obejmuje projektowanie hal produkcyjnych, produkcja elementów konstrukcji, transport wszystkich elementów hali na plac budowy oraz montaż hali produkcyjnej. Wykonujemy również produkcję i montaż hal według gotowych projektów dostarczonych przez inwestora.

Zachęcamy do wypełnienia i przesłania poniższego formularza, na podstawie którego przygotujemy dla Państwa ofertę cenową na realizację inwestycji, jaką jest budowa hali produkcyjnej

  PARAMETRY HALI STALOWEJ PRODUKCYJNEJ
  Typ hali

  jednonawowawielonawowaLiczba naw:

  Spadek dachu

  jednospadowy 10%dwuspadowy 10%

  Rodzaj pokrycia

  płyta warstwowablacha trapezowa

  Szerokość hali

  Długość hali

  Wysokość w okapie

  ELEMENTY WYPOSAŻENIA HALI
  Bramy

  Ilość: Wymiary:

  Drzwi

  Ilość: Wymiary:

  Okna

  taknie

  Pasma świetlne dachowe

  taknie

  LOKALIZACJA MONTAŻU HALI
  Miejscowość

  Województwo

  Strefa śniegowa (opcjonalnie)

  brak1234

  Strefa wiatrowa (opcjonalnie)

  brak123

  DANE KONTAKTOWE

  BUDOWA HAL PRODUKCYJNYCH

  Proces powstawania hali produkcyjnej obejmuje szereg etapów tj. projektowanie hali, produkcja wszystkich niezbędnych elementów, przetransportowanie wszystkiego na plac budowy, montaż hali produkcyjnej oraz jej wykończenie. Jednak budowa hal produkcyjnych, bez względu czy będzie to duża czy mała hala produkcyjna, powinna być poprzedzona dokładną analizą całego procesu produkcyjnego oraz wszystkich procesów pomocniczych tj. zaopatrzenie i związane z tym dostawy surowców i półproduktów, utrzymania ruchu, procesu pakowania i magazynowania, załadunków i wysyłki itp. Dopiero na podstawie określenia potrzeb dla wszystkich procesów możliwym jest zaprojektowanie hali produkcyjnej spełniającej wymagania organizacyjne danego przedsiębiorstwa. Warto pomyśleć też nad możliwymi kierunkami rozwoju procesu produkcyjnego w najbliższej przyszłości. Projektowanie hal produkcyjnych obejmuje również dobór materiałów użytych do budowy hali oraz rozwiązań tj. zabezpieczenia konstrukcji przed korozją czy też zastosowanie rozwiązań i systemów zabezpieczających przed rozprzestrzenianiem się ognia itp.

  STALOWE HALE PRODUKCYJNE

  Hala produkcyjna to obiekt niezbędny dla funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa przemysłowego. Nowoczesnym, ekonomicznym i stosunkowo szybkim rozwiązaniem są hale produkcyjne stalowe. Ich wybór niesie za sobą wiele zalec. Hale stalowe opierają się na stalowej konstrukcji, która jest produkowana i montowana zgodnie z projektem. Z kolei projekt hali produkcyjnej może być w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb inwestora, zarówno pod względem wielkości, ilości naw i dodatkowych pomieszczeń, okien, drzwi, bram i wszelkich elementów dodatkowych. Do tego istnieje możliwość wyboru materiałów, z których zostanie wykonana obudowa ścian i dachu. Stalowe hale produkcyjne są zazwyczaj pokryte płytą warstwową lub blachą trapezowa. Hale produkcyjne z płyty warstwowej zapewniają bardzo dobrą izolację cieplną wewnątrz obiektu oraz częściową izolację akustyczną.

  Każda hala produkcyjna powinna spełniać wymagania dla konkretnego przedsiębiorstwa i odpowiadać specyfice jego działalności. Dlatego hale produkcyjne są często wewnątrz podzielone na poszczególne linie produkcyjne, dzięki czemu można zapewnić spełnienie różnych wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowej a także zmniejszenie oddziaływania hałasu. W takich obiektach często są potrzebne dodatkowe pomieszczenia przeznaczone na biura, pomieszczenia socjalne itp. Wygodnym rozwiązaniem jest wydzielenie w obiekcie strefy przeznaczonej na część administracyjną i zastosowanie antresoli pozwalającej zaoszczędzić powierzchnię hali. Hale produkcyjne wbrew pozorom są specyficznymi obiektami i często potrzebują dodatkowych rozwiązań konstrukcyjnych i użytkowych jak np. platformy załadunkowe, dodatkowe zadaszenia, wydzielone strefy w hali przeznaczone na magazyn, elementy konstrukcyjne podtrzymujące linię produkcyjną itp. Stalowe hale produkcyjne są bardzo elastyczne pod względem projektowania i dostosowywania do indywidualnych potrzeb, dlatego wszystkie te elementy są możliwe do zastosowania. Co więcej hala produkcyjna stalowa może być nawet w późniejszym czasie zmodyfikowana, powiększona i rozbudowana o dodatkowe elementy.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: