Hale z blachy trapezowej

Nowoczesne hale z blachy trapezowej stanowią popularną alternatywę dla hal murowanych. Spełniają wszystkie ich funkcje, są bardziej ekonomiczne i szybsze w realizacji. Mają bardzo szerokie zastosowanie i są wykorzystywane w różnych branżach, zarówno w przemyśle, usługach i handlu jak i w rolnictwie. W ich wnętrzu przechowujemy, produkujemy, organizujemy spotkania i eventy, prezentujemy produkty, angażujemy klientów – wszystko zależy od naszych potrzeb i tego, jak hala jest zaprojektowana i wykonana. Obudowa ścian i dachu z blachy trapezowej jest stosowana zarówno w halach stalowych jak i namiotowych przy konstrukcji wykonanej ze stali. Wybierając hale z blachy trapezowej warto znać ich zalety i możliwości.

CHARAKTERYSTYKA BLACHY TRAPEZOWEJ

Blacha trapezowa to popularny i ekonomiczny materiał stosowany do elewacji ścian i pokrycia dachów obiektów budowlanych. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością i sztywnością. Różnorodność profili blachy trapezowej sprawia, że znajduje ona szerokie zastosowanie. Blacha trapezowa jest też wykorzystywana w przypadku budynków ocieplanych. Pod blachą stosuje się wówczas warstwę styropianu, waty szklanej lub dowolnego innego rodzaju docieplenia. Materiał ten jest stosunkowo lekki i dość łatwy w montażu. Ze względu na właściwości i ekonomiczność dużym powodzeniem cieszą się hale z blachy trapezowej, zarówno stalowe jak i namiotowe.

STALOWE HALE Z BLACHY TRAPEZOWEJ

Wykorzystanie blachy trapezowej w budowie obiektów stalowych jest uwzględniane już na etapie projektowania. Wykonujemy z niej elewację, czyli obudowę ścian obiektu, a także czasami dach. Częściej spotykanym rozwiązaniem jest zastosowanie blachy trapezowej na ściany, natomiast dach pokryty płytami warstwowymi z pianki poliuretanowej. W obu przypadkach konstrukcję nośną stanowi solidna stalowa konstrukcja zabezpieczona przed korozją. Hale stalowe z blachy trapezowej z powodzeniem są wykorzystywane przez wiele lat o każdej porze roku.

NAMIOTOWE HALE Z BLACHY TRAPEZOWEJ

Cechą charakterystyczną hal namiotowych jest dach wykonany z plandeki PCV – pojedynczej warstwy lub podwójnej w przypadku hal termicznych. Natomiast ściany mogą być wykonane również z plandeki lub z wspomnianej wyżej blachy trapezowej. Hale namiotowe z blachy trapezowej są zdecydowanie mocniejsze niż te, w całości wykonane z plandeki PCV. Co więcej przy zastosowaniu solidnej stalowej konstrukcji uzyskujemy stabilną halę w pełni zastępującą obiekt murowany. Dużą zaleta takiej hali jest możliwość jej późniejszej modyfikacji, jak również demontażu i montażu w innym miejscu lub po prostu w kolejnym sezonie.

STICK HALE – PRODUCENT OBIEKTÓW HALOWYCH

Wykonujemy stalowe i namiotowe hale z blachy trapezowej. Jako certyfikowany producent hal zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji. Opracujemy projekt hali dostosowanej do Państwa potrzeb, zadbamy o wszelkie potrzebne elementy i postawimy halę we wskazanym przez Państwa miejscu. Zachęcamy do wypełnienia powyższego formularza lub w przypadku dodatkowych pytań do bezpośredniego kontaktu pod numerem telefonu +48 516 003 100 lub adresem mailowym biuro@nowa.stick-hale.pl

Blog
Nasze ostatnie wpisy