Hale sportowe

Uprawianie wielu dziedzin sportu wymaga odpowiednich pomieszczeń a idąc dalej obiektów sportowych. Nie wszystkie rodzaje sportu można trenować na świeżym powietrzu. Wiele z nich dają dowolność trenowania na zewnątrz lub w pomieszczeniach, jednak często zimą i podczas występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych pozostają nam raczej powierzchnie zadaszone i zamknięte. Dlatego też buduje się tzw. hale sportowe. Nie zawsze jednak planując budowę hali sportowej, chcemy inwestować w stały obiekt murowany. Dużo bardziej elastycznym rozwiązaniem są hale stalowe i namiotowe, które sprawdzają się jako obiekty sportowe. Są skuteczną alternatywą dla hal murowanych, zapewniając odpowiednie warunki dla uprawiania sportu i przebywania wewnątrz ludzi przez wszystkie pory roku. A z drugiej strony ich elastyczność pozwala na zbudowanie hali dostosowanej do konkretnych potrzeb, a także w razie konieczności na demontaż hali i ponowny montaż w innym miejscu lub sprzedaż.

TYMCZASOWE HALE SPORTOWE

W halach stalowych i namiotowych doskonale odnajdują się tymczasowe hale sportowe. Co o tym decyduje? Z pewnością fakt szybkiej i stosunkowo taniej realizacji takich hal oraz możliwość demontażu i ponownego montażu obiektu. Tymczasowe hale sportowe są idealnym rozwiązaniem w przypadku przebudowy istniejącej hali sportowej, kiedy to na jakiś czas jest potrzebny obiekt zastępczy, w którym odbywać się będą zajęcia, treningi i widowiska sportowe. Dobrym przykładem hal tymczasowych są też hale sportowe sezonowe, kiedy to obiekt potrzebny jest tylko na określony czas w ciągu roku. W takich przypadkach z pewnością nie warto inwestować w hale murowane, których przebudowa lub rozbiórka będzie problematyczna, a przeniesienie niemożliwe.

ZALETY HAL NAMIOTOWYCH I HAL STALOWYCH PRZEZNACZONYCH NA HALE SPORTOWE

Zarówno hale namiotowe jak i stalowe sprawdzają się z powodzeniem jako hale sportowe, zwłaszcza te tymczasowe lub sezonowe. Główne zalety takich obiektów to:

  • szybki czas budowy,
  • stosunkowo niskie koszty,
  • indywidualny projekt i dostosowanie obiektu pod konkretne potrzeby,
  • łatwe wydzielanie pomieszczeń,
  • możliwość przebudowy obiektu (powiększenia, modyfikacji wnętrza itp.),
  • możliwość relokacji hali w inne miejsce (możliwy demontaż i ponowny montaż w innym miejscu),
  • odporność na korozję i czynniki atmosferyczne, dzięki czemu hale sportowe mogą być użytkowane sezonowo lub cały czas przez wiele lat,
  • dobra izolacja cieplna i akustyczna,
  • możliwość budowy hali ocieplanej z pompowanym dachem.

Hale sportowe zorganizowane w halach stalowych lub namiotowych to doskonała alternatywa dla stałych obiektów murowanych. Można im również nadać estetyczny wygląd z zastosowaniem dowolnych kolorów. Są popularnym rozwiązaniem dla takich obiektów jak zadaszone korty tenisowe, zadaszone boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę, zimowe lodowiska, wrotkarnie, ujeżdżalnie konne i wiele więcej. Hale sportowe stalowe i namiotowe mogą być wykorzystywane do trenowania różnorodnych dziedzin sportu, jak również odbywają się w nich widowiska sportowe z udziałem publiczności.

PRODUCENT HAL SPORTOWYCH STALOWYCH I NAMIOTOWYCH STICK HALE

Zajmujemy się projektowaniem i budową hal stalowych i namiotowych o różnorodnym zastosowaniu, w tym także realizujemy hale sportowe. Zapewniamy nowoczesne rozwiązania standardowe i indywidualnie dostosowane do potrzeb każdego inwestora. Jeżeli planują Państwo postawienie hali sportowej, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami pod numerem telefonu +48 516 003 100, adresem mailowym biuro@nowa.stick-hale.pl lub poprzez powyższy formularz wyceny.

Blog
Nasze ostatnie wpisy