Hale prefabrykowane

Hale prefabrykowane to obiekty wykonane między innymi w prefabrykowanych elementów. Mogą mieć różne wymiary, różne wyposażenie, różne wykończenie, a także różne zastosowanie. Doskonałym przykładem tego typu obiektów są prefabrykowane hale stalowe. Można wykonać je z powtarzalnych sprawdzonych modułów, osiągając halę dostosowaną do oczekiwań i potrzeb inwestora.

CO TO SĄ PREFABRYKATY?

Prefabrykaty są to wszystkie elementy, które są wytwarzane w zakładzie produkcyjnym i przygotowywane do montażu po dostarczeniu na budowę. Są to tzw. półprodukty, które bezpośrednio przed montażem nie wymagają już obróbki lub wymagają jedynie niewielkiej już przy samym montażu. Jeśli mówimy o stalowych halach przemysłowych, to hale prefabrykowane mogą mieć prefabrykowaną przede wszystkim konstrukcję stalową. Transportuje się ją w dużych częściach na miejsce budowy, dzięki czemu montaż przebiega szybko i sprawnie.

HALE PREFABRYKOWANE STALOWE

Hale prefabrykowane stalowe to obiekty, w których konstrukcja zbudowana jest z prefabrykowanych elementów tworzących powtarzalne moduły. Ściany i dach wykonujemy zazwyczaj z blachy trapezowej lub z płyt warstwowych o wybranym rdzeniu. Te drugie zapewniają bardzo dobrą izolację cieplną i akustyczną. Obiekty tego typu znajdują swoje zastosowanie praktycznie w każdej branży. Produkujemy i montujemy np. hale magazynowe, produkcyjne i montażowe, rolnicze czy też sportowe. Hale prefabrykowane wykorzystywane są też w sferze handlowej, jako hale targowe, wystawowe i sprzedażowe.

ZALETY HAL PREFABRYKOWANYCH

Hale prefabrykowane niosą za sobą wiele zalet. Przede wszystkim gotowe elementy, a właściwie półprodukty, wytwarzane są w kontrolowanych warunkach w zakładzie produkcyjnym. Dzięki temu uzyskujemy najwyższą jakość, precyzję i pełną powtarzalność produkowanych elementów. Mając gotowe elementy jesteśmy w stanie bardzo szybko przeprowadzić montaż konstrukcji, jak również całego obiektu na placu budowy. Dużą zaletą jest też możliwość uzyskania rozpiętości i właściwości, poprzez zastosowanie technologii, których nie można by zastosować bezpośrednio na budowie. Jedyną trudnością przy budowie hal prefabrykowanych jest transport wytworzonych ponadgabarytowych elementów. Jednak uzyskanie korzyści wynikających z przytoczonych zalet są warte włożenia większego wysiłku w transport.

STICK HALE – PRODUCENT NOWOCZESNYCH HAL STALOWYCH

Jesteśmy doświadczonym producentem nowoczesnych hal stalowych oraz hal namiotowych. Zapewniamy kompleksową realizację inwestycji. Przygotujemy dla Państwa projekt obiektu, zajmiemy się produkcją, transportem i montażem na miejscu budowy. Zapraszamy do kontaktu z nami poprzez powyższy formularz wyceny lub bezpośrednio pod numerem telefonu +48 516 003 100 lub adresem biuro@nowa.stick-hale.pl

Blog
Nasze ostatnie wpisy