Jak przebiega stawianie hali stalowej?

Stawianie hali stalowej - Stick Hale

Potocznie określane stawianie hali to nic innego jak proces powstawania hali, czyli projektowanie, produkcja elementów i montaż. Jak przebiega stawienie hali? Ogólnie cały proces jest powtarzalny, niezależnie czy budujemy małą halę czy dużą, czy halę produkcyjną, czy magazynową czy handlową. Powtarzalny, czyli składa się z tych samych etapów – każdą hale trzeba zaprojektować, wyprodukować i przygotować wszystkie jej elementy i na końcu przewieźć je na plac budowy i zmontować. Zatem stawianie hali w większości przypadków polega na tym samym, oczywiście już poszczególne czynności będą się różnić w zależności od parametrów hali jaką budujemy, jej wyposażenia i dodatkowych wymagań.

STAWIANIE HALI STALOWEJ

Proces taki jak stawianie hali stalowej polega jak wspomniano wyżej na zaprojektowaniu obiektu, wyprodukowaniu / zakupie elementów i montażu w miejscu docelowym. Jakie elementy obejmuje stawianie hali stalowej? Z pewnością jej konstrukcję nośną, ściany, dach, okna, drzwi, bramy, systemy wentylacyjne, przeciwpożarowe itp. i wszelkie inne elementy wyposażenia.

Konstrukcja

Stawianie hali stalowej obejmuje przede wszystkim postawienie zaprojektowanej wcześniej konstrukcji nośnej obiektu. Wykonujemy ją z wysokiej jakości stali i zabezpieczamy przed korozją. Wyróżnia się ona dużą wytrzymałością i odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu halą stalową można się cieszyć przez wszystkie pory roku przez długie lata.

Ściany i dach

Stawianie hali stalowej bez wątpienia obejmuje też obudowanie ścian i dachu. To czym je obudujemy zależy od oczekiwań i potrzeb firmy. Najczęściej ściany i dach obudowuje się płytami warstwowymi. Zapewniają one doskonałą termoizolację, a co za tym idzie komfort cieplny wewnątrz budynku. Można też obudować je blachą trapezową, jeśli nie zależy nam na ogrzewaniu hali i utrzymywaniu w niej stałej temperatury.

Okna, drzwi, bramy

Liczbę i rodzaje okien, drzwi i bram określa się w projekcie. Tutaj mamy zupełną dowolność. Możemy wyposażyć hale w wiele okien bocznych i świetliki dachowe, tylko w świetliki lub tylko w okna boczne. Podobnie z drzwiami, ich liczba i rodzaj jest dowolny. Możemy też zastosować bramy o dowolnym wymiarze, aby umożliwić swobodny wjazd i wyjazd w różnych miejscach hali – mogą to być zarówno bramy manualne jak i automatyczne.

Inne wyposażanie

W przebieg procesu jakim jest stawianie hali stalowej wchodzi także wyposażenie jej we wszelkie dodatkowe elementy i systemy. Mowa tutaj o antresolach, suwnicach, różnego rodzaju instalacjach, systemach itp.

ILE KOSZTUJE STAWIANIE HALI?

Cena postawienia hali jest uzależniona od wielu czynników. Głównie od elementów wymienionych powyżej. Z pewnością koszty zdeterminuje wielkość hali i materiały, które wybierzemy do jej budowy. Jeżeli zdecydujemy się na wiele dodatkowych elementów wyposażenia również musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Stawianie hali stalowej wiąże się z optymalnymi kosztami i szybką realizacją w stosunku do budowy obiektów murowanych.

Chcesz poznać cenę postawienia hali dla Twojej firmy? Wypełnij formularz dostępny na stronie https://www.stick-hale.pl/oferta/hale-stalowe/wycena-hali-stalowej/ a w odpowiedzi zwrotnej otrzymasz od nas darmową wycenę.

STICK HALE – PRODUCENT HAL STALOWYCH

Stick Hale to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży – jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie. Specjalizujemy się w projektowaniu i stawianiu hal salowych. Stosujemy nowoczesne rozwiązania i zapewniamy materiały najwyższej jakości. Z nami Twoja inwestycja przebiegnie sprawnie i terminowo. Skontaktuj się z nami przez formularz wyceny https://www.stick-hale.pl/oferta/hale-stalowe/wycena-hali-stalowej/ lub bezpośrednio pod numerem telefonu +48 516 003 100 lub adresem mailowym biuro@stick-hale.pl

Blog
Nasze ostatnie wpisy