Hale handlowe

UNIWERSALNE HALE HANDLOWE DLA RÓŻNYCH BRANŻ

Hale handlowe to obiekty o różnej powierzchni przeznaczone do sprzedaży hurtowej i detalicznej. Są wykorzystywane do sprzedaży bezpośredniej, jak również sprawdzają się jako salony i hale wystawowe służące do prezentacji produktów. Nowoczesne hale handlowe są budowane w oparciu o konstrukcję stalową i obudowę z płyt warstwowych lub ewentualnie z blachy trapezowej. W halach handlowych, ze względu na ich przeznaczenie, bardzo istotną rolę odgrywa właściwe doświetlenie hali. Hale stalowe handlowe umożliwiają dostosowanie obiektu zarówno pod kątem zapewnienia dostępu światła naturalnego, warunków mikroklimatycznych występujących wewnątrz hali handlowej, jak i rozmiarów i zagospodarowania dostępnej przestrzeni. W przypadku inwestycji takich jak hale handlowe ważny jest też wygląd obiektu i kolorystyka obudowy.

STALOWE HALE HANDLOWE

Nowoczesne stalowe hale handlowe wyróżniają się solidną konstrukcją, która może być dostosowana do konkretnego przeznaczenia hali. Co więcej stalowa konstrukcja jest budowana w oparciu o moduły, dzięki czemu halę można nawet w późniejszym czasie rozbudowywać bez większego problemu. Obudowa dachu i ścian w stalowych halach handlowych może być wykonana z płyt warstwowych z różnym rdzeniem lub z blachy trapezowej. Jednak obudowa z płyt warstwowych z pewnością ułatwi zapewnienie odpowiedniej temperatury wewnątrz obiektu.

Stalowe hale handlowe umożliwiają również dostosowanie hali pod względem oświetlenia, zwłaszcza jeżeli chodzi o doświetlenie światłem naturalnym. W hali można zastosować wiele okien ściennych o różnych rozmiarach, a co więcej doskonałym rozwiązaniem są świetliki dachowe, umożliwiające dostęp światła z zewnątrz od góry. Oczywiście dodatkowo należy przemyśleć rodzaj i rozmieszczenie instalacji świetlnej wewnątrz hali i poszczególnych pomieszczeń.

Hale handlowe mogą stanowić obiekt wykorzystywany wyłącznie przez jedna firmę jako jedna całość, ale również jako przestrzeń podzielona na tzw. boksy handlowe przeznaczone do użytkowania przez różne firmy w celach sprzedażowych. W takim przypadku już podczas projektowania należy dobrze przemyśleć rozmieszczenie pomieszczeń i ich potrzeby, najlepiej w odniesieniu do potrzeb firm, które będą użytkować owe boksy. Natomiast w obu przypadkach konstrukcja hali jest zazwyczaj jednopoziomowa, aby zapewnić łatwy i szybki dostęp do wszystkich pomieszczeń. Popularnym rozwiązaniem są także antresole zwiększające wykorzystanie powierzchni hali oraz jednocześnie dodające walorów wizualnych wnętrzu.

BUDOWA HALI HANDLOWEJ Z FIRMĄ STICK HALE

Inwestycja w budowę hali handlowej wiąże się z dokładną analizą dostępnych możliwości, przeznaczenia obiektu i charakteru prowadzonej działalności oraz lokalizacji. Na tej podstawie wybiera się rozwiązanie i wykonuje projekt. Podejmując współpracę z nami zyskują Państwo profesjonalną obsługę podczas przeprowadzania całej inwestycji. Jako doświadczony producent hal, zapewniamy doradztwo w wyborze rozwiązania, analizę wymagań pod kątem funkcjonalnym w oparciu o dostępne rozwiązania, opracowanie projektu zgodnie z indywidualnymi wymaganiami oraz kompleksowe wykonanie hali na podstawie zaakceptowanego projektu.

HALA HANDLOWA I JEJ ZASTOSOWANIE

Hala handlowa może mieć różnorodne zastosowanie, zaczynając od dużych hal sprzedażowych takich jak chociażby sklepy wielkopowierzchniowe, poprzez mniejsze obiekty handlowe, salony wystawowe, centra budowlane, centra ogrodnicze aż po hale targowe podzielone na boksy użytkowane przez różne firmy. Każda hala handlowa to generalnie obiekt, w którym odbywa się sprzedaż pośrednia lub bezpośrednia różnorodnych produktów. W halach handlowych może być prowadzona zarówno sprzedaż detaliczna jak i hurtowa. W przypadku hal handlowych, z racji charaktery prowadzonej w nich działalności, istotną kwestią jest lokalizacja, dlatego też doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie hali stalowej, gdyż można ją postawić praktycznie wszędzie, co więcej w przypadku chęci czy też konieczności zmiany lokalizacji, halę handlową stalową można zdemontować i ponownie zmontować w innym miejscu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Blog
Nasze ostatnie wpisy