Hale namiotowe magazynowe

Hale namiotowe magazynowe to nic innego jak magazyny o różnym przeznaczeniu. A co to jest magazyn? I dlaczego magazyny to niezbędne obiekty prawie w każdej branży? Magazyny to z definicji pomieszczenia i budynki służące do przechowywania. A co może być w nich przechowywane? Tak naprawdę dosłownie wszystko. A z uwagi na to, że magazyny mogą mieć różne przeznaczenie to nie zawsze wyglądają tak samo. Magazyny różnią się między sobą czy to wielkością, materiałami i technologią budowy, liczbą pomieszczeń, wejść, dróg komunikacyjnych, dodatkowych instalacji pozwalających na zachowanie odpowiednich warunków atmosferycznych itp.

Magazyn definiuje obiekt służący do przechowywania, ale biorąc pod uwagę fakt, że możemy w nim przechowywać skrajnie różnorodne dobra, to również magazyny mogą być różne. Patrząc na stosowane rozwiązania dostępne na rynku możemy wybrać albo hale murowane albo bardziej elastyczne nowoczesne hale stalowe czy też hale namiotowe magazynowe. Hale murowane stosowane były od zawsze, jednak zostają wypierane właśnie przez hale stalowe i namiotowe, które są szybszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

CZYM CHARAKTERYZUJĄ SIĘ HALE MAGAZYNOWE NAMIOTOWE?

Hale namiotowe magazynowe to inaczej namioty magazynowe o różnej wielkości, które mogą być zbudowane z różnych materiałów, w zależności od przeznaczenia i oczekiwań inwestora. Konstrukcja, na której opiera się hala namiotowa magazynowa może być wykonana ze stali lub z aluminium. Obie konstrukcje są stabilne, zabezpieczone przed korozją i nadają się do hal eksploatowanych przez cały rok. Konstrukcja aluminiowa często nie wymaga wylewania fundamentów, jednak w przypadku hali o konstrukcji aluminiowej jako obudowę zarówno ścian jak i dachu wykorzystuje się plandekę PCV. Konstrukcja stalowa jest bardziej wytrzymała, wymaga wykonania fundamentów, ale pozwala na wykonanie ścian z innych materiałów tj. płyty warstwowe czy też blacha trapezowa, dach wykonywany jest z plandeki, co więcej w tym przypadku można zastosować podgrzewany dach pneumatyczny, zapewniający odpowiednią temperaturę i wilgotność.

Do głównych zalet, które charakteryzują hale magazynowe namiotowe zaliczamy szybkość budowy i optymalizację kosztów. Co więcej takie obiekty można bez przeszkód zdemontować i zamontować ponownie w innym miejscu. Można wykorzystywać je jedynie sezonowo lub przez cały rok, są wytrzymałe i przystosowane do ciągłej eksploatacji przez wiele lat. No i co najważniejsze hale magazynowe namiotowe dostosowuje się do indywidualnych potrzeb inwestora i firmy pod wieloma względami tj. np. gabaryty, bramy, drzwi, okna, obudowa dachu i ścian, dodatkowe pomieszczenia wewnątrz itp.

HALE NAMIOTOWE MAGAZYNOWE – CENA

Cena hali namiotowej magazynowej jest uzależniona od wielu czynników. Dlatego jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, ile będzie kosztować budowa hali namiotowej magazynowej dostosowanej do Państwa potrzeb, zachęcamy do wypełnienia i przesłania poniższego formularza, na podstawie którego przygotujemy i prześlemy Państwu darmową niezobowiązującą wycenę.

  PARAMETRY HALI NAMIOTOWEJ

  Szerokość hali [m]

  Długość hali [m]

  Wysokość hali w okapie [m]

  Rodzaj konstrukcji

  konstrukcja aluminiowakonstrukcja stalowa

  Poszycie ścian bocznych

  plandeka PCVpłyta warstwowablacha trapezowa

  Rodzaj dachu

  Dach standardowy (plandeka PCV)dach pneumatyczny (podgrzewany)

  Elementy dodatkowe

  LOKALIZACJA MONTAŻU HALI

  Miejscowość

  Województwo

  Strefa śniegowa (opcjonalnie)

  brak1234

  Strefa wiatrowa (opcjonalnie)

  brak123

  Przeznaczenie hali

  DANE KONTAKTOWE

  MAGAZYNY O RÓŻNORODNYM ZASTOSOWANIU

  Co przechowujemy w magazynach? W zasadzie to co potrzebujemy, bez ograniczeń. Zaczynając od surowców i materiałów, przez półprodukty i produkty, narzędzia i środki produkcji, maszyny, pojazdy itp. Przykładowo pokazując szerokie zastosowanie magazynów mogą to być surowce tj. węgiel, drewno, złoto, plony rolnicze, odpady produkcyjne, półprodukty i produkty z różnorodnych branż tj. żywność, kosmetyki, chemia, silniki, samochody, produkty budowlane itp., do tego środku produkcji i pojazdy tj. maszyny przemysłowe, narzędzia, maszyny i pojazdy rolnicze. W magazynach przechowuje się te wszystkie surowce i produkty z przeznaczeniem do sprzedaży i dalszej odsprzedaży zakupionych dóbr lub tez na użytek własny. Magazyny też nie zawsze oznaczają budynki i zamknięte pomieszczenia, mogą tez być magazyny otwarte i półotwarte.

  Magazyn definiuje obiekt służący do przechowywania, ale biorąc pod uwagę fakt, że możemy w nim przechowywać skrajnie różnorodne dobra, to również magazyny mogą być różne. Patrząc na stosowane rozwiązania dostępne na rynku możemy wybrać albo hale murowane albo bardziej elastyczne nowoczesne hale stalowe czy też hale namiotowe magazynowe.

  STICK HALE – PRODUCENT HAL MAGAZYNOWYCH NAMIOTOWYCH

  Firma Stick Hale jest doświadczonym producentem hal namiotowych i stalowych. Realizujemy inwestycję budowy hal przemysłowych od A do Z. Wykonujemy indywidualne projekty, na podstawie których produkowane są wszystkie elementy niezbędne do budowy hali, transportujemy je na plac budowy i tam montujemy i wykańczamy cały obiekt. Oferujemy również obsługę posprzedażową i serwisową. Jeżeli są Państwo zainteresowani inwestycją w halę namiotową magazynową lub tez halę o innym przeznaczeniu, czy to namiotową czy też stalową, zapraszamy do wypełnienia powyższego formularza lub do bezpośredniego kontaktu na adres biuro@stick-hale.pl lub tel. +48 516 003 100

  Blog
  Nasze ostatnie wpisy