Namioty magazynowe

Dzisiejsze namioty magazynowe, czyli namiotowe hale magazynowe są to obiekty, które z powodzeniem zastępują magazyny murowane. Można je dostosować do funkcjonowania każdej jednej firmy. Namioty magazynowe mogą być małe, duże, stanowić jedna halę lub całe kompleksy magazynowe. Wyposażenie również zależy tylko i wyłącznie od potrzeb przedsiębiorstwa. Właściwie dobrane materiały, z których wykonujemy namiot magazynowy, pozwala na zapewnienie oczekiwanych warunków wewnątrz obiektu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić warunki do przechowywania różnego rodzaju towarów i produktów.

NAMIOT MAGAZYNOWY CAŁOROCZNY

Namiot magazynowy całoroczny to nic innego jak odpowiednio zaprojektowana i wykonana hala namiotowa. Jak sama nazwa mówi namiot magazynowy całoroczny powinien być przystosowany do eksploatacji przez cały rok, co więcej wiele lat, a więc w różnych warunkach pogodowych. Decydując się na namiot magazynowy całoroczny warto wybrać solidną konstrukcję stalową, która mimo wszystko jest bardziej wytrzymała od aluminiowej. Konstrukcję namiotu wykonujemy z wysokiej jakości stali i zabezpieczamy ją przed korozją. Dach, który stosujemy do budowy takich obiektów jak namioty magazynowe, wykonujemy z plandeki PCV. Ściany możemy wykonać również z owej plandeki, natomiast w przypadku namiotów magazynowych całorocznych doskonale sprawdzają się ściany z blachy trapezowej lub płyt warstwowych.

Jeśli zależy nam na zapewnieniu bardzo dobrej izolacji cieplnej i łatwym uzyskiwaniu pożądanej temperatury i wilgotności wewnątrz namiotu, warto zdecydować się na tzw. namiot magazynowy całoroczny termiczny. Czym charakteryzują się namioty magazynowe termiczne? Konkretnie specyficznym rodzajem dachu. Dach w namiocie termicznym wykonujemy z dwóch warstw plandeki, pomiędzy które wtłacza się ciepłe powietrze. Zastosowanie do tego płyt warstwowych na ściany pozwala otrzymać całoroczny namiot magazynowy z bardzo dobrą termoizolacją.

NAMIOT MAGAZYNOWY TYMCZASOWY

Namiot magazynowy tymczasowy zazwyczaj ma służyć przez jakiś określony czas. Tego typu obiekt znajduje swoje zastosowanie przy eksploatacji sezonowej lub np. jeśli istnieje potrzeba przenoszenia namiotu w inne miejsce co jakich okres czasu. W tych przypadkach poza stabilnością i wytrzymałością namiotu ważna jest również możliwość dość łatwego demontażu i transportu w inne miejsce. Zatem dobrze, aby namiot magazynowe tymczasowy miał jak najlżejszą konstrukcję. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku konstrukcja aluminiowa, którą także zabezpieczamy przez korozją. Dach wykonujemy z plandeki PCV a ściany, to już w zależności od potrzeb, jednak wykorzystując w tym celu również plandekę, łatwiej będzie nam potem taki namiot magazynowy tymczasowy przenieść. Musimy pamiętać, że przy użyciu konstrukcji aluminiowej nie mamy możliwości zastosowania podgrzewanego dachu.

PRODUCENT NAMIOTÓW MAGAZYNOWYCH STICK HALE

Stick Hale to producent namiotów magazynowych z wieloletnim doświadczeniem. Mamy na swoim koncie wielu zadowolonych klientów w kraju i zagranicą. Naszą specjalnością są hale stalowe i namiotowe. Zapewniamy profesjonalne doradztwo i kompleksową realizację inwestycji. Jeśli mają Państwo więcej pytań, jesteśmy dostępni pod numerem telefonu +48 516 003 100 oraz adresem mailowym biuro@stick-hale.pl

Blog
Nasze ostatnie wpisy