Budowa chłodni z płyt warstwowych

Budowa chłodni z płyt warstwowych Stick Hale

Budowa chłodni to inwestycja, z którą zmierzyć się muszą prędzej czy później przedsiębiorstwa, gdy zwykłe meble chłodnicze stają się już niewystarczające. Chłodnie to ogólnie mówiąc pomieszczenia, które służą do przechowywania towarów w niskiej temperaturze. Jeżeli tych towarów nie ma początkowo dużych ilości, to zazwyczaj wystarcza zastosowanie mebli chłodniczych, jednak w miarę rozwoju firmy takie rozwiązanie przestaje być wygodne i opłacalne. Pomieszczenia chłodnicze dają większe możliwości chłodnicze w stosunku do zajmowanej powierzchni i co więcej zużywają stosunkowo mniej energii niż urządzenia chłodnicze, które miałyby pomieścić te same duże ilości produktów. Dlatego często realizowaną inwestycją jest właśnie budowa chłodni w oparciu o hale z płyt warstwowych.

CHŁODNIE Z PŁYT WARSTWOWYCH

Obiekty przemysłowe popularne na rynku budowlanym opierają się zazwyczaj o konstrukcje stalowe z obudową z płyt warstwowych lub z blachy trapezowej. Jako, że budowa chłodni wiąże się przede wszystkim z doborem odpowiedniej izolacji, wybór obudowy ma tutaj kluczowe znaczenie. Aby zapewnić w chłodni odpowiednio niską temperaturę trzeba po pierwsze wyposażyć obiekt w agregat chłodniczy, a po drugie zadbać o dobrze izolujące ściany. Dlatego też hale chłodnicze z płyt warstwowych sprawdzają się w tym przypadku idealnie. Budowa chłodni z płyt warstwowych to rozwiązanie pozwalające na zapewnienie właściwej izolacji cieplnej i utrzymanie wymaganej temperatury wewnątrz obiektu, oczywiście w przypadku obiektów takich jak hale chłodnicze przy jednoczesnym zastosowaniu agregatu chłodniczego. Aby zapewnić odpowiednią izolację należy wybrać płyty warstwowe o odpowiedniej grubości i odpowiednim wypełnieniu. Płyta warstwowa składa się z wypełnienia (tzw. rdzenia) oraz obudowy zewnętrznej. I to właśnie rdzeń płyty wpływa na jej właściwości izolujące. W przypadku budowy chłodni z płyt warstwowych do wyboru mamy zasadniczo płyty z rdzeniem poliuretanowym PIR lub PUR albo z rdzeniem styropianowym. Te drugie są tańszym rozwiązaniem, jednak trochę mniej skutecznym. Jeżeli chcemy uzyskać doskonałą termoizolacyjność warto zdecydować się na chłodnie z płyt warstwowych z rdzeniem z pianki poliuretanowej.

HALE CHŁODNICZE Z PŁYT WARSTWOWYCH CZY MEBLE CHŁODNICZE?

Hale chłodnicze z płyt warstwowych, tzw. chłodnie, wyposażone w agregat chłodniczy umożliwiają przechowywanie produktów wymagających niskiej temperatury na całej swojej powierzchni. Stosując meble chłodnicze potrzebujemy znacznie większej powierzchni, żeby je ustawić i do tego narażamy się na wyższe koszty energii. Budowa chłodni to również decyzja wpływająca na wygodę pracy. W pomieszczeniach chłodzących istnieje możliwość ustawienia regałów i rozmieszczenia przechowywanych tam towarów zgodnie z potrzebami i specyfiką prowadzonej działalności. W chłodni łatwiej zapanować nad „bałaganem” i możliwością zepsucia się produktów. Hale chłodnicze można wyposażyć w alarm, który włączy się w razie awarii, co pozwoli reagować natychmiast, zanim produkty ulegną zepsuciu.

PRZEZNACZENIE CHŁODNI Z PŁYT WARSTWOWYCH

Chłodnie to pomieszczenia, w których przechowuje się towary wymagające niskiej temperatury ze względu na krótką trwałość. To właśnie niska temperatura wpływa na przedłużenie trwałości niektórych produktów. Najczęstszym przeznaczeniem chłodni jest przechowywanie żywności, np. warzyw i owoców, które przechowywane w odpowiednich warunkach przez wiele miesięcy nie tracą walorów smakowych i wartości odżywczych. Chłodnie z płyt warstwowych doskonale sprawdzają się również do przechowywania kwiatów, zarówno ciętych jak i doniczkowych, innych roślin oraz nasion i sadzonek. Pomieszczenia chłodnicze to też nieodzowne obiekty dla przemysłu farmaceutycznego, ponieważ leki wymagają bardzo specyficznych warunków przechowywania.

Jeżeli są Państwo zainteresowani budową hali z płyt warstwowych zachęcamy do wypełnienia formularza wyceny hali stalowej, na podstawie którego przygotujemy dla Państwa ofertę.

Blog
Nasze ostatnie wpisy