Budownictwo przemysłowe

Budownictwo Przemysłowe - Stick Hale

Budownictwo przemysłowe jest to jedna z gałęzi szeroko pojętego budownictwa. Czym natomiast jest samo budownictwo. Ogólnie mówiąc to dział gospodarki obejmujący wznoszenie nowych obiektów budowlanych oraz przebudowa i modernizacja tych już istniejących. Ze względu na umiejscowienie obiektów budowlanych wyróżniamy budownictwo wodna oraz budownictwo lądowe. Co ciekawe budownictwo obejmuje też działania wiązane z rozbiórką wzniesionych obiektów. Budownictwo można też podzielić na rodzaje w zależności od przeznaczenia obiektów, np. mieszkaniowe, przemysłowe, komunikacyjne, sanitarne, sakralne, obronne, energetyczne itp.

CZYM JEST BUDOWNICTWO PRZEMYSŁOWE?

Przemysł najogólniej mówiąc zajmuje się wytwarzaniem produktów w celach konsumpcyjnych i produkcyjnych. Jest bardzo ważnym działem gospodarki kraju. Z kolei budownictwo przemysłowe to dział budownictwa, który obejmuje projektowanie i budowę obiektów przeznaczonych dla przemysłu, głównie hal i całych zakładów przemysłowych. Dobrym przykładem są tutaj hale stalowe. Wyzwaniem, przed którym staje budownictwo przemysłowe to z pewnością wielkość tego rodzaju zakładów, zarówno całego budynku jak i przestrzeni wewnątrz. Ważne jest tutaj skupienie się na użyteczności obiektu, musi on odpowiadać potrzebom przedsiębiorstwa i procesom w nim zachodzącym. Hale przemysłowe, o którym mowa, mogą być wykonane w różnych technologiach. Mogą to być stałe murowane budynki, których budowa zajmuje dużo czasu i jest ogromną inwestycją finansową. Mogą to być również nowoczesne hale stalowe, szybsze w budowie i doskonale spełniające swoją funkcję.

BUDOWNICTWO PRZEMYSŁOWE A BUDOWA HAL STALOWYCH

Budowa hal stalowych to duża część wchodząca w zakres budownictwa przemysłowego. Hale stalowe doskonale sprawdzają się w roli hal przemysłowych i są dobrą alternatywą dla obiektów murowanych. Wyróżniają się szybką realizacją inwestycji, optymalnymi kosztami i dużą elastycznością w fazie projektowej jak również w przypadku konieczności późniejszej rozbudowy. Buduje się je w oparciu o wytrzymałą konstrukcję stalową, która odpowiednio zabezpieczona będzie służyła latami. Dach i ściany można pokryć dowolnymi materiałami dostępnymi na rynku. Najczęściej są to płyty warstwowe lub też blacha trapezowa. Płyty warstwowe mają ta przewagę, że zapewniają bardzo dobrą termoizolację, dzięki czemu możemy zapewnić odpowiedni komfort cieplny wewnątrz obiektu. Budowa zakładów przemysłowych w oparciu o hale stalowe daje wiele możliwości pod względem wielkości hal, ilości naw i dodatkowych pomieszczeń wewnątrz i optymalizacji przestrzeni użytkowej. Tego typu hale można też w przyszłości bez większych problemów przebudować czy też powiększyć.

Hale stalowe wycena
Hale stalowe
Sprawdź wycenę hali

STICK HALE – DOŚWIADCZONY PRODUCENT STALOWYCH HAL PRZEMYSŁOWYCH

Stick Hale to producent hal przemysłowych z wieloletnim doświadczeniem. Stalowe hale dla różnych branż to nasza specjalność. Dostosowujemy każdy projektowany i wykonywany przez nas obiekt do indywidualnych potrzeb inwestora i jego firmy. Proces projektowania rozpoczynamy po dokładnej analizie potrzeb przedsiębiorstwa i istniejących ograniczeń. Kompleksowo realizujemy inwestycje i doradzamy w dobrze najlepszego rozwiązania. Jeśli są Państwo zainteresowani budową stalowej hali przemysłowej, zachęcamy do wypełnienia formularza na stronie https://www.stick-hale.pl/hale-przemyslowe-stalowe/, na podstawie którego przygotujemy dla Państwa darmową wycenę budowy hali. Mogą Państwo również skontaktować się z naszymi specjalistami bezpośrednio pod numerem telefonu +48 516 003 100 lub adresem mailowym biuro@stick-hale.pl

Blog
Nasze ostatnie wpisy