Hala na maszyny rolnicze

Hala na maszyny rolnicze - Stick Hale

Nowoczesna hala na maszyny rolnicze to jeden z obiektów niezbędnych do prowadzenia działalności rolniczej. Może się wydawać najmniej istotna, ponieważ nie przynosi bezpośrednio zysków, jednak czy oby na pewno? Otóż nic bardziej mylnego. Właściwie czym jest działalność rolnicza? Najogólniej mówiąc jest to działalność w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej. Dlatego też od razu kojarzymy ją z takimi obiektami jak kurniki, obory, chlewnie i przede wszystkim magazyny na zboże i płody rolne, ogólnie mówiąc hale rolnicze.

Nie możemy jednak zapominać, że chów zwierząt i uprawa roślin wymaga wykonywania na co dzień wielu czynności, do których niezbędne są różnego rodzaju maszyny i urządzenia. Co więcej, często są to bardzo drogie maszyny, dlatego tak ważne jest ich właściwe przechowywanie i zabezpieczenie, a w konsekwencji hala na maszyny rolnicze.

MASZYNY I URZĄDZENIA STOSOWANE W ROLNICTWIE

Maszyny i urządzenia rolnicze odgrywają ogromną rolę. Pozwalają zautomatyzować a zarazem przyspieszyć wiele procesów. To od nich w dużej mierze zależy szybkość i wydajność pracy, a także jej zakres. Bez odpowiednich maszyn niektórych czynności po prostu nie wykonamy lub wykonamy je kilka razy wolniej, niejednokrotnie z ogromnym wysiłkiem.

Jakie są najpopularniejsze maszyny i urządzenia stosowanie w rolnictwie? Z pewnością wszystkim znane są kombajny służące do koszenia zbóż, młócenia i transportu. Trzeba też wspomnieć o uniwersalnym ciągniku o wszechstronnym zastosowaniu. Używa się je głównie do maszyn i urządzeń, które nie mają własnego napędu, przyczepia się do nich np. siewniki. Inne spotykane maszyny i urządzenia to pielniki, wszelkiego rodzaju opryskiwacze, glebogryzarki, kopaczki, sadzarki, kosiarki i wiele wiele innych.

JAKA HALA NA MASZYNY ROLNICZE?

Budowa hali na maszyny rolnicze to nie lada wyzwanie. Maszyny i urządzenia rolnicze są bardzo różne i co najważniejsze z punktu widzenia budowy hali, mają bardzo różne gabaryty, mogą być naprawdę ogromne. Przykładowo wspomniany wcześniej kombajn czy tez ciągnik z siewnikiem potrzebują sporo miejsca. Hala na maszyny rolnicze musi być dopasowana do potrzeb gospodarstwa rolnego i prowadzonej działalności. Jeśli mamy wielkogabarytowe i wysokie maszyny, powinniśmy wziąć to pod uwagę projektując hale na maszyny rolnicze. Obiekt taki wówczas powinien miech odpowiednią wysokość i co ważne odpowiedniej wielkości bramy, aby wjazd był możliwy i wygodny.

Dobrym rozwiązaniem jako hale na maszyny rolnicze są nowoczesne hale stalowe. W zależności od budżetu i wymagań mogą być obudowane blachą trapezową lub płytami warstwowymi. Pod taką halę, ze względu na solidną stalową konstrukcję, wymagane są zazwyczaj fundamenty. Jeśli wolimy jednak lżejszą halę niezwiązaną na stałe z gruntem, możemy wybrać halę namiotową, ona również z powodzeniem sprawdzi się jako hala na maszyny rolnicze.

GDZIE KUPIĆ HALE NA MASZYNY ROLNICZE?

na maszyny rolnicze powinna być dostosowana do potrzeb i specyfiki prowadzonej działalności rolniczej. Mowa tutaj przede wszystkim o gabarytach obiektu, wejściach i materiałach, z jakich będzie wykonana. Jeśli szukają Państwo wykonawcy hali na maszyny rolnicze, to dobrze Państwo trafili. Zajmujemy się projektowaniem, produkcją i montażem hal na maszyny rolnicze. Zachęcamy do wypełnienia formularza wyceny, na odstawie którego przygotujemy dla Państwa wstępną ofertę cenową. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami pod numerem telefonu +48 516 003 100 lub adresem mailowym biuro@stick-hale.pl.

Blog
Nasze ostatnie wpisy