Konstrukcje hal przemysłowych

Kontrukcje Hal Przemysłowych - Stick Hale

Konstrukcje hal przemysłowych to przede wszystkim główne konstrukcje nośne wielkopowierzchniowych hal, wykorzystywanych przez firmy produkcyjne. Mogą dotyczyć zarówno hal stalowych, namiotowych, jak i hal murowanych. Konstrukcje hal przemysłowych zazwyczaj są stalowe, ale nie zawsze. W przypadku namiotów przemysłowych konstrukcje mogą być jeszcze aluminiowe. Wybierając konstrukcję do naszego obiektu powinniśmy dostosować ją między innymi do oczekiwanej trwałości, rodzaju działalności i warunków w jakich będzie eksploatowana. Mówiąc o halach przemysłowych coraz częściej myślimy właśnie o takich obiektach jak hale stalowe i namiotowe, które coraz częściej skutecznie zastępują hale murowane.

KONSTRUKCJE HAL PRZEMYSŁOWYCH DOSTĘPNE NA RYNKU

Firmy zajmujące się budownictwem przemysłowym oferują sprawdzone konstrukcje hal przemysłowych. Mogą się one różnić w zależności od rodzaju obiektu, jaki budujemy, jego przeznaczenia, wymiarów itp. Przykładowo hale przemysłowe stalowe mają zawsze konstrukcję stalową, jednak może ona różnić się budową. Do budowy tego rodzaju obiektów stosujemy konstrukcje kratownicowe lub konstrukcje blachownicowe. Natomiast namioty przemysłowe mogą mieć konstrukcję stalową lub aluminiową. Wszystko zależy od tego, jakich właściwości oczekujemy po stawianym obiekcie, jak długo będziemy go użytkować w jednym miejscu, czy jest to obiekt sezonowy czy całoroczny itp.

STALOWE KONSTRUKCJE HAL PRZEMYSŁOWYCH

Stalowe konstrukcje hal przemysłowych są wykorzystywane przede wszystkim w halach stalowych, czasami też w halach namiotowych. Ze względu na rodzaj konstrukcji głównej wyróżniamy konstrukcje kratownicowe oraz blachownicowe.

Stalowe konstrukcje blachownicowe nazywane są również konstrukcjami ramowymi. Stosujemy je zazwyczaj w obiektach o rozpiętości do 25 m i wysokości do 6 m. W tym przypadku główną konstrukcję nośną stanowią ramy blachownicowe o przekrojach dwuteowych. Budujemy ją ze słupów i dźwigarów z profili gorącowalcowanych, cienkościennych lub spawanych oraz z płatwi i szyn z profili zimnogiętych. Ten rodzaj konstrukcji hal przemysłowych daje możliwość optymalizacji przestrzeni użytkowej.

Kratownicowe konstrukcje hal przemysłowych są najbardziej popularnym rozwiązaniem przy budowie tego typu obiektów. Składają się przede wszystkim z kratownic stalowych pełniących funkcję dźwigarów. Rekomendujemy je głównie przy budowie obiektów parterowych o bardzo dużych powierzchniach. Są optymalnym rozwiązaniem dla hal o rozpiętości minimum 15 m i wysokości minimum 6 m. Przy budowie konstrukcji kratownicowych zużywa się mniej stali niż w przypadku konstrukcji ramowych.

ALUMINIOWE KONSTRUKCJE HAL PRZEMYSŁOWYCH

Konstrukcje hal przemysłowych wykonane z aluminium wykorzystujemy przy budowie tymczasowych hal namiotowych. Halę o takiej konstrukcji można postawić na każdym utwardzonym podłożu i zazwyczaj nie wymaga ona fundamentów. Konstrukcja aluminiowa jest stosunkowo lekka, co pozwala na dość łatwy montaż i późniejszy demontaż hali (poza sezonem lub w razie konieczności relokacji). Jednocześnie jest wytrzymała i odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Hale stalowe wycena
Hale stalowe
Sprawdź wycenę hali

ZAMÓW WYKONANIE KONSTRUKCJI I MONTAŻ HALI DLA TWOJEJ FIRMY

Solidne konstrukcje hal przemysłowych wraz z ich montażem i obudową mogą Państwo zamówić w firmie Stick Hale. Jesteśmy doświadczonym polskim producentem hal stalowych i namiotowych. Zajmujemy się projektowaniem hal, ich wykonaniem i montażem na miejscu budowy.
Zapraszamy do wypełnienia formularza wyceny https://www.stick-hale.pl/hale-przemyslowe-stalowe/ , na podstawie którego przygotujemy dla Państwa indywidulną ofertę. W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy dostępni pod numerem telefonu +48 516 003 100 oraz adresem mailowym biuro@stick-hale.pl

Blog
Nasze ostatnie wpisy