Elementy hali stalowej

Elementy Hali Stalowej - Stick Hale

Elementy hali stalowej zależą w dużej mierze od jej projektu. Niektóre z nich są niezbędne i nie jesteśmy w stanie bez nich wybudować obiektu, a w inne wyposażamy hale stalowe w zależności od konkretnych potrzeb i jej przeznaczenia. Żaden obiekt tego typu nie obędzie się bez solidnej konstrukcji oraz ścian i dachu. Trudno wyobrazić sobie również halę przemysłową bez bramy, drzwi i okien. Pozostałe elementy hali stalowej to indywidualny wybór każdego inwestora.

JAKIE ELEMENTY HALI STALOWEJ SĄ NAJWAŻNIEJSZE?

Najważniejsze elementy hali stalowej to z pewnością konstrukcja oraz obudowa ścian i dachu. Oczywiście nie możemy zapomnieć o bramach wjazdowych, drzwiach, oknach ściennych czy też dachowych, w zależności od potrzeb. Jednak elementy hali stalowej to nie tylko co, to widać na pierwszy rzut oka. To również wszelkiego rodzaju instalacje np. elektryczne i grzewcze. To też system wentylacji i oddymiający. Mogą to być również elementy dodatkowe, tj. np. suwnice czy antresole.

ELEMENTY KONSTRUKCJI HALI STALOWEJ

Konstrukcja nośna to właściwie najważniejszy element hali stalowej. To na niej opiera się cały obiekt i jej zawdzięczamy trwałość i bezpieczeństwo hali. Konstrukcja taka składa się ze słupów i rygli, które tworzą tzw. ramy blachownicowe lub z kratownic stalowych. Musi być odpowiednio zaprojektowana i dostosowana do obciążenia, wymiarów obiektu, warunków eksploatacji itp. Wszystkie elementy konstrukcji hali stalowej zabezpiecza się przed korozją na różne sposoby, m in. poprzez cynkowanie ogniowe lub zastosowanie farb antykorozyjnych.

OBUDOWA ŚCIAN I DACHU

Sama konstrukcja hali to jeszcze nie wszystko. Co prawda wpływa ona w dużej mierze na wytrzymałość i stabilność obiektu. Jednak to obudowa ścian i dachu zapewnia odpowiednią izolację cieplną i akustyczną wewnątrz, a co za tym idzie pozwala na uzyskanie oczekiwanych warunków w hali. Ściany i dach mogą być wykonane z różnych materiałów. Obudowę ścian wykonujemy z płyt warstwowych lub blachy trapezowej. Dach zazwyczaj z płyt warstwowych, gdyż zapewniają większe bezpieczeństwo. W zależności od wyboru inwestora stosujemy płyty warstwowe z rdzeniem styropianowym, poliuretanowym lub z wełny mineralnej. Różnią się one od siebie nieco właściwościami termoizolacyjnymi i stopniem ognioodporności.

Hale stalowe wycena
Hale stalowe
Sprawdź wycenę hali

STICK HALE – PRODUCENT HAL DOSTOSOWANYCH DO POTRZEB TWOJEJ FIRMY

Jesteśmy producentem wysokiej jakości hal stalowych. Stawiamy obiekty z wszystkimi elementami, które potrzebujesz. Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji. Zaprojektujemy halę dla Twojej firmy po dokładnej analizie potrzeb i warunków. Zajmiemy się produkcją, montażem i wyposażeniem Twojej hali.

Zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie https://www.stick-hale.pl/oferta/hale-stalowe/ lub do bezpośredniego kontaktu pod numerem telefonu +48 516 003 100 i adresem mailowym biuro@stick-hale.pl

Blog
Nasze ostatnie wpisy