Małe hale stalowe – budowa i zastosowanie

małe hale stalowe

Małe hale stalowe wbrew pozorom są pożądanymi obiektami w różnych branżach na rynku. Hale stalowe są ogólnym pojęciem określającym obiekty o konstrukcji stalowej, najczęściej o przeznaczeniu przemysłowym. Zarówno dach jak i ściany mogą być pokryte różnymi materiałami, najczęściej stosowane są płyty warstwowe lub płyta trapezowa. Podobnie jest z elementami wyposażenia, oknami, drzwiami, bramami itp., nie w każdej hali występują te same elementy o tych samych parametrach. Poza tym hale różnią się między sobą rozmiarami, zarówno szerokością, długością i wysokością, jak i powierzchnią całkowitą. Wszystkie te cechy hali stalowej zależą od potrzeb i oczekiwań inwestora oraz przeznaczenia obiektu. Najczęściej spotykane hale stalowe mają powierzchnię od 200 m2 do kilku tysięcy m2. Jako, że zakres jest dość duży inaczej podchodzi się do inwestycji w małą halę salową a inaczej do dużych zindywidualizowanych hal przemysłowych.

BUDOWA MAŁYCH HAL STALOWYCH

Budowa małych hal stalowych jest zazwyczaj mniej skomplikowana niż wielkich obiektów o konstrukcji stalowej. Zazwyczaj, jednak nie zawsze, ponieważ może okazać się, ze hala ma być mała, ale jednocześnie spełniać szereg niestandardowych wymagań. Natomiast w przypadku kiedy potrzebna jest standardowa mała hala stalowa dostosowana do indywidualnych potrzeb pod względem wymiarów, pokrycia dachu i ścian, liczby i wielkości okien, drzwi i bram itp., to cała inwestycja jest szybka i wymaga mniej zaangażowania ze strony inwestora. Określeniem małe hale stalowe można nazwać hale o powierzchni od 200 m2 nawet do 1000 m2. Wiele firm zajmujących się budową hal stalowych nie podejmuje się realizacji obiektów mniejszych niż właśnie 1000 m2. Proces projektowania małych hal stalowych przebiega sprawnie i szybko, podobnie jest z przewiezieniem materiałów na plac budowy i samym montażem hali. Małe obiekty, jak każde inne hale, można w dowolnym momencie rozbudować i tym samym powiększyć. Dlatego czasami na samym początku warto zainwestować w mniejszą halę, jeżeli w danym momencie nie jest potrzebna większa przestrzeń, z założeniem, że z czasem zostanie ona rozbudowana.

MAŁE HALE STALOWE – ZASTOSOWANIE

Małe hale stalowe są obiektami większymi od popularnych pawilonów handlowych i gastronomicznych, które to mają przeważnie powierzchnię od 20 m2 do 60-70 m2, ale są tez mniejsze od wielkich hal przemysłowych stosowanych przez duże przedsiębiorstwa produkcyjne i centra logistyczne. Swoje zastosowanie znajdują właściwie w każdej branży, tylko zazwyczaj w przypadku działalności na mniejszą skalę lub gdy wśród dużego kompleksu obiektów, potrzebna jest między innymi wydzielona mniejsza hala o konkretnym przeznaczeniu. Małe obiekty o konstrukcjach stalowych mogą być wykorzystywane jako warsztaty samochodowe, stacje kontroli pojazdów, mniejsze hale produkcyjne i montażowe, hale magazynowe, kurniki, magazyny żywności, hale garażowe, hale biurowe i wiele innych. To tylko przykłady zastosowań małych hal stalowych, można je tak naprawdę dostosować do każdego przeznaczenia, gdzie potrzebna jest stosunkowo niewielka powierzchnia.

Wykonujemy hale stalowe od 200 m2. W celu otrzymania oferty prosimy o przesłanie zapytania na adres biuro@stick-hale.pl lub wypełnienie formularza kontaktowego.

Blog
Nasze ostatnie wpisy