Malowanie hal produkcyjnych

Malowanie hal produkcyjnych

Hale przeznaczone do produkcji są zazwyczaj dużej powierzchni i obejmują strefy dla przebiegu poszczególnych procesów i czynności produkcyjnych. Dlatego mówiąc o malowaniu hal produkcyjnych, mimo że w pierwszej kolejności ma się na myśli wygląd zewnętrzny hali i jej kolory, jednak ważnym aspektem jest malowanie elementów wewnątrz obiektu. Chodzi tutaj między innymi drogi komunikacyjne i ewakuacyjne, miejsca paletowe, obszary robocze, słupy itp. Z pozoru szczegóły, jednak w praktyce są to bardzo ważne elementy z punktu widzenia funkcjonowania hali i pracy ludzi.

Malowanie hal produkcyjnych oznacza zwłaszcza malowanie hal stalowych, które jest realizowane za pomocą nowoczesnych technologii i farb. Wykorzystuje się w tym celu malowanie natryskowe agregatami hydrodynamicznymi lub jeśli jest taka potrzeba metody tradycyjne przy użyciu wałków i pędzli.

MALOWANIE HAL Z ZEWNĄTRZ

Hale produkcyjne stalowe są narażone na korozję. Dlatego często maluje się je w celu zabezpieczenia specjalnymi farbami antykorozyjnymi oraz farbami proszkowymi, które są odporne na blaknięcie pod wpływem działania promieni UV. Malowanie elewacji hali jest o tyle ważne, że zabezpiecza zastosowane przy budowie materiały, jak również nadaje obiektowi charakter i styl wizualny, który wpływa poniekąd na wizerunek firmy. Kolor, na jaki maluje się hale wybierany jest z palety kolorów RAL.

Jeżeli chodzi o technikę malowania, to w przypadku obiektów wielkopowierzchniowym doskonale sprawdza się malowanie natryskowe agregatem hydrodynamicznym. Technika ta pozwala precyzyjnie i w szybkim tempie malować duże powierzchnie. Malowanie hydrodynamiczne to technika bezpowietrzna, pozwala na dotarcie farby w nawet najbardziej niedostępne i nierówne podłoża. Sprawdza się przy wszystkich elementach konstrukcji stalowych, blachach trapezowych i prostych, dając równą gładką powierzchnię.

MALOWANIE I OZNAKOWANIE HAL PRODUKCYJNYCH WEWNĄTRZ

Malowanie hal produkcyjnych wewnątrz jest o wiele ważniejsze niż na zewnątrz. Wpływa nie tylko na wygląd i odbiór wizualny obiektu, ale przede wszystkim na sprawność przebiegu procesów, organizację pracy i bezpieczeństwo przebywających pracowników. Do głównych zabiegów, na które warto zwrócić uwagę należą m. in. malowanie dróg ewakuacyjnych i komunikacyjnych, zarówno dla ludzi jak i transportu wewnętrznego, np. wózków widłowych, oznakowanie obszarów roboczych, miejsc odkładczych palet, koszy, kontenerów itp.,

Właściwe oznakowania hal produkcyjnych pozwala usprawnić pracę a zarazem funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, jak również zmniejsza ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji i wypadków przy pracy. Co więcej odpowiednie oznaczenie niektórych stref i punktów jest wymogiem prawnym obowiązującym w naszym kraju. Inwestując w malowanie hali produkcyjnej warto zapoznać się wcześniej z obowiązującymi przepisami i uwzględnić je przy realizacji.

Projektowanie i budowa hal produkcyjnych to nasza specjalność. Jeżeli są Państwo zainteresowani sprawną realizacją inwestycji, zachęcamy do wypełnienia formularza darmowej wyceny na hale produkcyjne.

Blog
Nasze ostatnie wpisy