Malowanie hal produkcyjnych

Malowanie hal produkcyjnych

Posted on Posted in Bez kategorii

Hale przeznaczone do produkcji są zazwyczaj dużej powierzchni i obejmują strefy dla przebiegu poszczególnych procesów i czynności produkcyjnych. Dlatego mówiąc o malowaniu hal produkcyjnych, mimo że w pierwszej kolejności ma się na myśli wygląd zewnętrzny hali i jej kolory, jednak ważnym aspektem jest malowanie elementów wewnątrz obiektu. Chodzi tutaj między innymi drogi komunikacyjne i ewakuacyjne, miejsca paletowe, obszary robocze, słupy itp. Z pozoru szczegóły, jednak w praktyce są to bardzo ważne elementy z punktu widzenia funkcjonowania hali i pracy ludzi.

Malowanie hal produkcyjnych oznacza zwłaszcza malowanie hal stalowych, które jest realizowane za pomocą nowoczesnych technologii i farb. Wykorzystuje się w tym celu malowanie natryskowe agregatami hydrodynamicznymi lub jeśli jest taka potrzeba metody tradycyjne przy użyciu wałków i pędzli.

MALOWANIE HAL Z ZEWNĄTRZ

Hale produkcyjne stalowe są narażone na korozję. Dlatego często maluje się je w celu zabezpieczenia specjalnymi farbami antykorozyjnymi oraz farbami proszkowymi, które są odporne na blaknięcie pod wpływem działania promieni UV. Malowanie elewacji hali jest o tyle ważne, że zabezpiecza zastosowane przy budowie materiały, jak również nadaje obiektowi charakter i styl wizualny, który wpływa poniekąd na wizerunek firmy. Kolor, na jaki maluje się hale wybierany jest z palety kolorów RAL.

Jeżeli chodzi o technikę malowania, to w przypadku obiektów wielkopowierzchniowym doskonale sprawdza się malowanie natryskowe agregatem hydrodynamicznym. Technika ta pozwala precyzyjnie i w szybkim tempie malować duże powierzchnie. Malowanie hydrodynamiczne to technika bezpowietrzna, pozwala na dotarcie farby w nawet najbardziej niedostępne i nierówne podłoża. Sprawdza się przy wszystkich elementach konstrukcji stalowych, blachach trapezowych i prostych, dając równą gładką powierzchnię.

MALOWANIE I OZNAKOWANIE HAL PRODUKCYJNYCH WEWNĄTRZ

Malowanie hal produkcyjnych wewnątrz jest o wiele ważniejsze niż na zewnątrz. Wpływa nie tylko na wygląd i odbiór wizualny obiektu, ale przede wszystkim na sprawność przebiegu procesów, organizację pracy i bezpieczeństwo przebywających pracowników. Do głównych zabiegów, na które warto zwrócić uwagę należą m. in. malowanie dróg ewakuacyjnych i komunikacyjnych, zarówno dla ludzi jak i transportu wewnętrznego, np. wózków widłowych, oznakowanie obszarów roboczych, miejsc odkładczych palet, koszy, kontenerów itp.,

Właściwe oznakowania hal produkcyjnych pozwala usprawnić pracę a zarazem funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, jak również zmniejsza ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji i wypadków przy pracy. Co więcej odpowiednie oznaczenie niektórych stref i punktów jest wymogiem prawnym obowiązującym w naszym kraju. Inwestując w malowanie hali produkcyjnej warto zapoznać się wcześniej z obowiązującymi przepisami i uwzględnić je przy realizacji.

Projektowanie i budowa hal produkcyjnych to nasza specjalność. Jeżeli są Państwo zainteresowani sprawną realizacją inwestycji, zachęcamy do wypełnienia formularza darmowej wyceny na hale produkcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *