Namioty przemysłowe – rodzaje hal namiotowych i ich zastosowanie

namioty przemyslowe

Namioty przemysłowe to nic innego jak hale namiotowe znajdujące swoje zastosowanie w przemyśle. Hale namiotowe są częstym rozwiązaniem jako zadaszenie i wydzielenie powierzchni użytkowej podczas organizacji różnego rodzaju imprez, czy to rodzinnych czy też firmowych lub np. jako małe namioty handlowe na targowiskach, wyprzedażach przed sklepami, zakładami produkcyjnymi itp. Podobnych zastosowań hal namiotowych można by wymienić więcej. Jednak w przemyśle najczęstszym zastosowaniem namiotów są magazyny. Hale namiotowe magazynowe są wykorzystywane praktycznie w każdej branży. Powodów jest kilka. Z pewnością jest to ekonomiczne i elastyczne rozwiązanie.

RODZAJE HAL NAMIOTOWYCH PRZEMYSŁOWYCH

Hale namiotowe można podzielić ze względu na różne kryteria. Przykładem może być ich zastosowanie, gdzie możemy wyróżnić m. in. hale magazynowe, namioty handlowe, namioty targowe, hale namiotowe koncertowe, hale namiotowe okolicznościowe, namioty wojskowe itp. Jednak przy wyborze hali namiotowej ważne są dwa inne kryteria, które decydują o ich trwałości i użyteczności. Mowa tutaj przede wszystkim o rodzaju konstrukcji oraz o przewidywanym okresie eksploatacji. Jeżeli chodzi o rodzaj konstrukcji to są dwie możliwości: konstrukcja aluminiowa lub konstrukcja stalowa. Tak naprawdę oczekiwany okres eksploatacji hali namiotowej determinuje wybór rodzaju konstrukcji. Dodatkową opcją w przypadku hal o konstrukcji stalowej są hale termiczne wyróżniające się pneumatycznym dachem.

HALE NAMIOTOWE ALUMINIOWE

Hale namiotowe aluminiowe, to zazwyczaj obiekty tymczasowe, w przypadku których przewiduje się możliwą zmianę lokalizacji lub np. jedynie sezonowe użytkowanie. Hale o konstrukcji aluminiowej są stosunkowo lekkie, szybkie w montażu i demontażu, łatwiejsze w transporcie, a do tego odporne na korozję. Konstrukcja wykonana jest z wysokiej jakości profili aluminiowych anodowanych, co zapewnia wytrzymałość hali i odporność na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dużym ułatwieniem jest to, że przy stawianiu hal namiotowych o konstrukcji aluminiowej nie są wymagane fundamenty. Halę taką można postawić praktycznie na każdym utwardzonym i wypoziomowanym podłożu.

HALE NAMIOTOWE STALOWE

Hale namiotowe stalowe to hale o konstrukcji wykonanej ze stali zabezpieczonej przed korozją najczęściej poprzez cynkowanie ogniowe lub malowanie. Konstrukcje stalowe są bardziej wytrzymałe niż konstrukcje aluminiowe, dlatego z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako obiekty całoroczne długookresowe, a nawet zastępować stałe hale murowane. Co więcej konstrukcje stalowe można wykorzystać do budowy termicznych hal namiotowych, czyli hal z pneumatycznym podgrzewanym dachem. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystywać halę przez wszystkie pory roku i ułatwia zapewnić właściwe warunki termiczne wewnątrz obiektu.

ZASTOSOWANIE HAL NAMIOTOWYCH

Zastosowanie hal namiotowych jest bardzo szerokie. Zyskały one swoją popularność ze względu na szybkość realizacji inwestycji, stosunkowo niskie koszty w porównaniu do stałych obiektów, możliwość demontażu i ponownego montażu w innym miejscu oraz elastyczność w dostosowywaniu konstrukcji hali do indywidualnych potrzeb. Coraz częściej hale namiotowe wykorzystuje się jako hale przemysłowe, głównie hale magazynowe. Sprawdzają się również jako hale handlowe, zarówno te mniejsze podczas krótkotrwałych wystaw i sezonowej sprzedaży, ale również jako duże hale sprzedażowo magazynowe. Ze względu na możliwość zastosowania podgrzewanego dachu i zapewnienia odpowiednich warunków wewnątrz hali, wykorzystuje się je jako hale sportowe, gdzie organizowane są treningi i zawody. Odnalazły tez swoje zastosowanie jako hale rolnicze, hangary wojskowe itp. To tylko przykłady zastosowania hal namiotowych.

Jeżeli planują Państwo postawienie hali namiotowej, zachęcamy do wypełnienia formularza wyceny hali namiotowej, na podstawie którego będziemy mogli zaproponować rozwiązanie dostosowane do Państwa potrzeb.

Blog
Nasze ostatnie wpisy