Pomieszczenia biurowe w hali stalowej

Pomieszczenia biurowe w hali stalowej

Obiekty takie jak hale stalowe kojarzą się przede wszystkim z procesami produkcyjnymi, montażowymi, działaniami logistycznymi, pracą przy maszynach, a raczej nie z tzw. pracą przy biurku. I owszem obiekty te zazwyczaj mają właśnie przeznaczenie opisane powyżej. Ale jak wiemy, czy to procesy produkcyjne, prace warsztatowe czy też logistyka nie obędą się bez działań administracyjnych, prac projektowych, planowania, zaopatrzenia itp. A z kolei te działania odbywają się zazwyczaj właśnie przy biurku. Zatem w jaki obiekt zainwestować, aby zapewnić miejsce do pracy zarówno produkcji, logistyce jak i administracji, planowania itp.? Do tego nie można zapomnieć o pomieszczeniach socjalnych. Wszystko to można tak naprawdę zaplanować w hali stalowej o dowolnym przeznaczeniu.

BIURA W HALI STALOWEJ – JA JE ROZMIEŚCIĆ

Biura w hali stalowej ułatwiają współpracę między pracownikami na różnych stanowiskach pracujących w jednym obszarze w firmie. Podczas projektowania hali stalowej, bez względu na jej przeznaczenie, można zaplanować nawet całą przestrzeń biurową, która jest niezbędna do funkcjonowania przedsiębiorstwa. Możliwości jest bardzo dużo. Jeżeli przykładowo większość pomieszczeń biurowych znajduje się już w innym budynku lub nawet w innej lokalizacji i potrzebujemy tak naprawdę tylko kilka takich pomieszczeń dla stanowisk pracy związanych, w zależności od przeznaczenia hali, bezpośrednio z produkcją i nadzorem nad nią, czy też zarządzaniem magazynem lub utrzymaniem ruchu, wystarczy zaplanować pojedyncze pomieszczenia albo w jednym miejscu albo też przy poszczególnych halach. Możemy też zaplanować w hali więcej biur i w tym celu wydzielić większą powierzchnię na hali przeznaczoną tylko na biura. Wygodnym rozwiązaniem jest zaprojektowanie piętra z pomieszczeniami biurowymi lub stylowej antresoli. Najważniejszym aspektem jest uwzględnienie specyfiki pracy i wykonywanych zadań poszczególnych osób, czyli np. gdzie poszczególny pracownicy muszą chodzić w ciągu dnia pracy i z kim współpracują, aby potem nie stało się uciążliwym konieczność przemieszczenia się wiele razy w ciągu dnia na drugi koniec obiektu, zwłaszcza gdy obiekt taki jest duży.

CO WZIĄĆ POD UWAGĘ PROJAKTUJĄĆ BIURA

Czy to biura w hali stalowej czy to biura w typowych biurowcach, wszystkie musza być właściwie zaprojektowane i uwzględniać istniejące wymagania i przepisy prawne. Dlatego przed rozpoczęciem prac projektowych koniecznie trzeba zapoznać się z aktualnie obowiązującymi przepisami w tym zakresie. W przypadku biura w hali stalowej szczególną uwagę zwraca się na zachowanie bezpieczeństwa i przepisów przeciwpożarowych. Najważniejszych aspektem przy wydzielaniu przestrzeni biurowej jest oddzielenie jej od głównej hali ścianą przeciwpożarową. W samej hali, bez konieczności zadbania o specjalne ściany, mogą znajdować się pomieszczenia o charakterze zbliżonym do biurowego, jak na przykład pokój kierownika produkcji, mistrza. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę liczbę pracujących w nich osób w stosunku do wielkości pomieszczeń, zadbać o właściwą wentylację i ogrzewanie.

Hale stalowe wycena
Hale stalowe
Sprawdź wycenę hali

POMIESZCZENIA SOCJALNE W HALI STALOWEJ

Bez względu na to, czy w hali planujemy biura czy też nie, to pomieszczenia socjalne są konieczne. Wszystkim pracownikom, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, należy zapewnić dostęp do pomieszczeń służących do celów higieniczno sanitarnych. Do tego warto pomyśleć o szatniach stołówce / jadalni i innych pomieszczeniach o charakterze socjalnym.

Jeżeli są Państwo zainteresowani projektem i budową hali stalowej z pomieszczeniami biurowymi, zachęcamy do wypełnienia formularza wyceny hali stalowej lub zapraszamy do bezpośredniego kontaktu pod numerem telefonu +48 516 003 100 i adresem biuro@stick-hale.pl

Blog
Nasze ostatnie wpisy