Wielkopowierzchniowe hale stalowe

Wielkopowierzchniowe hale stalowe Stick Hale

Hale to z definicji duże przestronne pomieszczenia, mogą być jedno lub wielonawowe, zazwyczaj o jednej kondygnacji. Jednak w praktyce mogą mieć dowolną powierzchnię, również niewielką. Hale mogą być wykonane w różnej technologii, aktualnie coraz bardziej popularne są hale stalowe i wypierają one hale murowane. Najwięcej korzyści niosą za sobą w przypadku hal o dużych powierzchniach, dostosowywane do indywidualnych wymagań inwestorów. Wielkopowierzchniowe hale stalowe idealnie sprawdzają się jako hale handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe i hale targowe, ale też duże hale produkcyjne, magazynowe itp. Projekty tych hal mogą być modyfikowane i dopasowywane do potrzeb inwestora, dzięki czemu ich zastosowanie jest w zasadzie nieograniczone.

ROZWIĄZANIA KONSTRUKCYJNE HAL STALOWYCH

Przy zastosowaniu dzisiejszych nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych wielkopowierzchniowe hale stalowe można zbudować w krótkim okresie czasu przy ponoszeniu stosunkowo niewielkich kosztów. Mowa tutaj oczywiście nie o obiektach murowanych a o bardziej elastycznych rozwiązaniach jakimi są hale stalowe. Stal wykorzystywana przy ich budowie, wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi i umożliwia dość dokładne obliczenie możliwej wytrzymałości na obciążenia a co za tym idzie zapewnienie odpowiednich parametrów dostosowanych do przeznaczenia i warunków eksploatacji. Czynniki te sprawiają, że wielkopowierzchniowe hale stalowe są wygodne i jednocześnie bezpieczne w użytkowaniu. Dodatkowo zastosowanie nowoczesnych rozwiązań i odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji pozwala na postawienie jej bez użycia zbyt dużej liczny podpór i dzięki temu powierzchnia hali może być w pełni wykorzystywana.

WIELKOPOWIERZCHNIOWE HALE HANDLOWE

Hale handlowe to obiekty przeznaczone do wykonywania działalności usługowej oraz prowadzenia sprzedaży zarówno hurtowej jak i detalicznej. Przykładami doskonale obrazującymi tego typu hale są sklepy wielkopowierzchniowe (super i hipermarkety) czy też hale targowe. Wielkopowierzchniowe hale handlowe są to zazwyczaj obiekty jednopiętrowe, w których szczególnie ważne jest rozplanowanie wnętrza. Optymalna organizacja przestrzeni wewnątrz hali nabiera dużego znaczenia zwłaszcza kiedy będą znajdowały się w niej tzw. boksy handlowe, wydzielone mniejsze sklepiki, pomieszczenia administracyjne itp. Dlatego wnętrze charakteryzuje się często regularnym modułowym podziałem powierzchni na większe i mniejsze przestrzenie.

W przypadku inwestowania w wielkopowierzchniowe hale stalowe służące działalności usługowej i handlowej istotny jest wybór lokalizacji. Z jednej strony ze względu na potrzebę dostępności dość dużej powierzchni na postawienie wielkopowierzchniowego obiektu z możliwością zagospodarowania przestrzeni niezbędnej chociażby na parking. Z drugiej strony hale handlowe, ze względu na charakter działalności, powinny być zlokalizowane w miejscach, do których łatwo dojechać zarówno własnym transportem jak i komunikacja miejską.

WIELKOPOWIERZCHNIOWE HALE PRZEMYSŁOWE

Tak naprawdę wielkopowierzchniowe hale stalowe to nie tylko hale handlowe, jakby mogło się kojarzyć. Bardzo często spotyka się również wielkopowierzchniowe hale przemysłowe, czyli głównie ogromne magazyny oraz hale produkcyjne, zazwyczaj wielonawowe. W tym obszarze bardzo długo były stosowane hale murowane, jednak obecnie doceniono wszystkie zalety hal stalowych i to one przodują na rynku budowy obiektów budowlanych. Hale przemysłowe stalowe pozwalają zaaranżować dużą przestrzeń według własnych indywidualnych potrzeb bez konieczności ponoszenia dużych nakładów. Co więcej początkowa można zainwestować w małą halę, jeżeli duża powierzchnia nie jest potrzebna, a następnie w miarę rozwoju działalności i zwiększania się potrzeb na przestrzeń użytkową, hala stalowa może być sprawnie modyfikowana i powiększana.

Jeżeli są Państwo zainteresowani budową hali stalowej o różnorodnym zastosowaniu, zapraszamy do wypełnienia formularza wycena hali stalowej, na podstawie którego skontaktujemy się z Państwem i przygotujemy ofertę dostosowaną do Państwa potrzeb.

Blog
Nasze ostatnie wpisy