Budowa warsztatu samochodowego z konstrukcji stalowej

budowa warsztatu samochodowego z konstrukcji stalowej

Budowa warsztatu samochodowego z konstrukcji stalowej, to doskonałe rozwiązanie jako nowoczesna hala warsztatowa. Hala oparta na konstrukcji stalowej, to elastyczny obiekt, który można dostosować do indywidualnych potrzeb pod względem wymiarów, wjazdów, ścian działowych, dodatkowych pomieszczeń itp. Dzięki temu można postawić hale warsztatowe jednostanowiskowe lub wielostanowiskowe. A do tego inwestycję taka można zrealizować w krótkim okresie czasu, co więcej później rozbudować lub zmodyfikować. Otwierając warsztat samochodowy trzeba się liczyć z wykonaniem kilku poważnych inwestycji, w tym między innymi z zainwestowaniem w budynek, w którym będą wykonywane usługi oraz z zapewnieniem terenu, na którym hala warsztatowa będzie mogła być wybudowana.

WYBÓR LOKALIZACJI POD HALE WARSZTATOWE

Budowa warsztatu samochodowego nie jest jedynie procesem stawiania obiektu, który będzie stanowił warsztat, w którym wykonywane będą prace. Przedsięwzięcie to wiąże się z wieloma innymi aspektami tj. wybór lokalizacji, zakup lub dzierżawa działki i jej wielkość (terenu, na którym postawiony będzie warsztat i prowadzona będzie działalność), zagospodarowanie terenu, wyposażenie warsztatu, wybór niezbędnych sprzętów i narzędzi itp. Wybierając lokalizację warto wziąć pod uwagę poza kosztami, dostępność i łatwość dojazdu dla klientów. Co do wielkości terenu pod warsztat samochodowy koniecznym jest uwzględnienie samego obiektu, jakim będzie hala warsztatowa, ale również miejsca przeznaczonego na parking i umożliwiającego łatwe przemieszczanie się samochodów.

BUDOWA WARSZTATU SAMOCHODOWEGO A RODZAJ KONSTRUKCJI BUDYNKU

Obecnie do budowy wszelakich budynków wykorzystywane są trzy główne rodzaje konstrukcji, a mianowicie, konstrukcje stalowe, drewniane oraz murowane. Biorąc pod uwagę specyfikę działalności, jaka jest wykonywana w przypadku prowadzenia warsztatu samochodowego obiekty i konstrukcje drewniane nie mogą być brane pod uwagę, chociażby ze względu na łatwopalność materiału, czym właśnie charakteryzuje się drewno. Z kolei murowana hala warsztatowa, to inwestycja bardzo kosztowna, długa w realizacji i można powiedzieć, że na stałe. Murowany budynek ciężko zmodyfikować w późniejszym czasie, a tym bardziej niemożliwym jest przenieść go w inne miejsce. Warto natomiast jest przyjrzeć się nowoczesnemu rozwiązaniu, jakim jest stalowa hala warsztatowa, która charakteryzuje się dużą elastycznością, szybkością produkcji i montażu oraz optymalną ceną. Zastosowana konstrukcja stalowa dostosowywana jest od samego początku do indywidualnych potrzeb i pozwala na postawienie obiektu dokładnie takiego, jaki jest potrzebny zarówno pod względem rozpiętości, szerokości i wysokości jak i układu wewnątrz hali i rozmieszczenia pomieszczeń. Dzięki temu nadaje stalowa hala warsztatowa stalowa nadaje się doskonale na warsztaty jednostanowiskowe oraz wielostanowiskowe. Co więcej zawsze w późniejszym czasie można ją powiększyć, rozbudować czy też zmodyfikować.

Podchodząc do inwestycji, jaką jest budowa warsztatu samochodowego, przed rozpoczęciem prac warto dobrze przeanalizować wszystkie potrzeby związane z samym budynkiem, jego wyglądem zewnętrznym, wnętrzem, rozmieszczeniem pomieszczeń, wyposażeniem itp. jak również z niezbędnym otoczeniem. Ważne będzie bezpośrednie otoczenie budynku i miejsce na parking czy dodatkowy magazyn oraz z pewnością droga dojazdowa do warsztatu.

WARSZTAT Z PŁYTY WARSTWOWEJ

Warsztat z płyty warstwowej, to ostatnio najbardziej popularna hala warsztatowa, w którą inwestuję osoby rozpoczynające tego typu działalność. Obiekt ten składa się głównie ze stalowej konstrukcji wysokiej jakości wykonanej zgodnie z wymaganiami oraz obudowy ścian i dachu z płyt warstwowych. W przypadku warsztatów samochodowych na obudowę stosuje się często płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym, które zapewniają bezpieczeństwo, dobrą termoizolację oraz charakteryzują się stosunkowo duża odpornością na działanie ognia. Przykładowo w przypadku wystąpienia pożaru dach wykonany z płyt warstwowych PUR, a tym bardziej PIR, nie zawali się od razu po zetknięciu z ogniem, dzięki czemu ludzie będą mieli czas, aby wydostać się z pomieszczenia. Płyty warstwowe zapewniają dobrą termoizolację, co pozwala na optymalizację kosztów ogrzewania i klimatyzacji w pomieszczeniu przy jednoczesnym zachowaniu właściwego komfortu cieplnego wewnątrz hali. Stanowią też izolację akustyczną minimalizując hałas wydostający się na zewnątrz obiektu, co w przypadku warsztatu samochodowego jest dużym atutem.

Jeżeli są Państwo zainteresowani budową warsztatu samochodowego, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 516 003 100 lub zachęcamy do wypełnienia formularza wyceny https://www.stick-hale.pl/hale-przemyslowe/hale-warsztatowe/

Blog
Nasze ostatnie wpisy