Hale magazynowe dla rolnictwa

hale dla rolnictwa

Gospodarstwa rolne wraz z dynamicznym rozwojem inwestują jednocześnie w nowoczesne rozwiązania pojawiające się na rynku. Hale stalowe i konstrukcje stalowe są od dłuższego czasu coraz częściej stosowane w przemyśle jako alternatywa do tradycyjnego budownictwa i co więcej doskonale się sprawdzają. Dlatego też zyskały swoja popularność w rolnictwie, gdzie solidne obiekty do przechowywania płodów rolnych przez cały rok czy też inwentarzu bydła, są niezbędne.

HALE STALOWE JAKO IDEALNE HALE DLA ROLNICTWA

Zastosowanie hal stalowych jako hale rolniczych to idealne rozwiązanie. Hale rolnicze często mają specjalne wymagania w odniesieniu do wysokości, wielkości bram ze względu na sprzęt rolniczy i odpowiednią izolację częściową lub całkowitą, która jest związana z zapewnieniem warunków do przechowywania. Hale stalowe wyróżniają się budową modułową i łatwym dostosowaniem danego rozwiązania do wymagań i potrzeb. Co więcej, jeżeli zaistnieje potrzeba powiększyć lub przebudować halę, nie będzie z tym problemu. Hale stalowe można w dość łatwy i szybki sposób zdemontować, przetransportować w inne miejsce, czy też przebudować. Poza halami stalowymi wykorzystuje się także rolnicze hale namiotowe przede wszystkim o konstrukcji stalowej. Planując inwestycję jaką jest budowa hali rolniczej o konstrukcji stalowej można wybrać i dostosować optymalną konstrukcję i obudowę hali.

ROLNICZE HALE MAGAZYNOWE

Rolnicze hale magazynowe są idealnym przykładem hal o specjalnych wymaganiach w stosunku do warunków mikroklimatycznych, które muszą być zapewnione wewnątrz hali, aby umożliwić przechowywanie w nich np. płodów rolnych. Wraz z rozwojem rolnictwa inwestuje się coraz więcej w specjalistyczne sprzęty rolnicze oraz nowoczesne obiekty do magazynowania zbiorów, przechowywania sprzętów rolniczych czy też chowu zwierząt. Każdy z tych obiektów wymaga zapewnienia określonych właściwości czy to konstrukcyjnych czy też warunków panujących wewnątrz obiektów. Przykładowo inne warunki będą wymagane w przypadku przechowywania płodów rolnych a inne, jeżeli w obiekcie przechowywany będzie sprzęt rolniczy. Dlatego, to właśnie konkretne przeznaczenie hali rolniczej decyduje o jej właściwościach, materiałach z jakich powinna zostać zbudowana, jej wymiarach i niezbędnych dodatkowych elementach.

PRZECHOWYWANIE PŁODÓW ROLNYCH

Przechowywanie płodów rolnych to najbardziej popularne przeznaczenie hal rolniczych. Różne rodzaje zbiorów mają różne wymagania względem ich magazynowania. Przykładowo ziarno zbóż, nasiona roślin oleistych, strączkowych itp. musza być przechowywane w specjalnych magazynach, w których nasiona chronione będą przed działaniem czynników atmosferycznych, dostępem gryzoni, szkodników i ptaków. Dodatkowo obiekty te często wyposażone są w systemy podajników i przenośników służących do mechanicznego załadunku i rozładunku. Dlatego bardzo ważnym jest, aby taka hala rolnicza została odpowiednio zaprojektowana i w pełni dostosowana do konkretnych potrzeb. Do niektórych płodów rolnych wystarczą obiekty nieizolowane do innych natomiast niezbędne są takie o pełnej izolacji. Zastosowanie izolacji termicznej jest konieczne w przypadku chłodni dla płodów rolnych wrażliwych na wahania temperatury. Hale stalowe są coraz częściej stosowane dla potrzeb rolniczych właśnie ze względów możliwości dostosowania rozwiązania do konkretnych wymagań, nawet jeśli będą one zmieniały się z biegiem czasu.

ZASTOSOWANIE HAL ROLNICZYCH

Stalowe hale rolnicze znajdują swoje zastosowanie w kilku podstawowych obszarach. Pierwszym najczęściej spotykanym jest magazynowanie płodów rolnych zarówno od razu po zbiorach jak i w dłuższym okresie czasu. Przechowuje się w nich także pasze dla zwierząt i nawozy. Stanowią też korzystne rozwiązanie w przypadku chłodni i mroźni np. jako sortownie i przechowalnie dla owoców i warzyw. Hale rolnicze to także budynki inwentarskie, tutaj hale stalowe stosuje się jako wszelkiego rodzaju obory, chlewnie oraz kurniki. To tylko niektóre z przykładów zastosowania rolniczych hal stalowych, wykorzystuje się je także jako garaże dla sprzętu rolniczego, ujeżdżalnie i inne potrzebne w rolnictwie obiekty.

Blog
Nasze ostatnie wpisy