Hale namiotowe – nowa czy używana, zakup czy wynajem?

hale namiotowe nowe czy używane

Hale namiotowe to popularne obiekty o szerokim zastosowaniu. Są doskonałą alternatywą pod względem kosztów oraz szybkości realizacji dla obiektów stałych, murowanych, których budowa trwa długo, a cała inwestycja wiąże się z dużymi kosztami. Hale namiotowe mogą przyjmować bardzo różne kształty i rozmiary, spotyka się hale namiotowe o całkiem małych rozmiarach aż po ogromne obiekty np. magazynowe. Zastosowanie maja również bardzo różne, stosuje się je jako hale produkcyjne, magazynowe, hale rolnicze, namioty handlowe, obiekty całoroczne, obiekty tymczasowe, hale bankietowe i imprezowe itp.

RODZAJE HAL NAMIOTOWYCH

Hale namiotowe można podzielić na różne rodzaje pod względem wielu kryteriów. Najbardziej znanym kryterium jest ich zastosowanie, o którym mówi sama nazwa hali jak np. hala namiotowa magazynowa, namiotowa hala rolnicza, hala namiotowa sportowa, hala balowa, hala namiotowa handlowa itp. Tak naprawdę pod względem tego kryterium rodzajów hal może być tak wiele, jak wiele znajdziemy dla nich zastosowań. Można je rozróżnić również pod względem rodzaju konstrukcji. Dostępne są hale namiotowe o konstrukcji aluminiowej oraz o konstrukcji stalowej. W zależności od pokrycia dachu mamy do wyboru hale pneumatyczne czy też hale termiczne, czyli z pneumatycznym podgrzewanym dachem, oraz hale z dachem standardowym. Dodatkowo biorąc pod uwagę ofertę dostępną na rynku mamy dostępne nowe hale namiotowe oraz hale używane. Którą halę wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy najpierw dokładnie przeanalizować potrzeby związane z późniejszym zastosowaniem hali.

HALE NAMIOTOWE – ZAKUP CZY WYNAJEM

Zarówno zakup jak i wynajem hal namiotowych niesie za sobą zalety i wady. Wynajem hali będzie z pewnością tańszym rozwiązaniem, chociaż o dziwo nie zawsze. Wynajem hali namiotowej wiąże się z okresowym ponoszeniem opłat wynajmu tzw. dzierżawy. Jeżeli hala użytkowana jest w dłuższym okresie czasu, przez wiele miesięcy, w którymś momencie okazuje się, że koszty wynajmu przekroczą koszty, które zostałyby poniesione w przypadku budowy nowej hali na samym początku. Kiedy zatem wynajem hali się opłaca? Z pewnością w sytuacjach, gdy obiekt potrzebny jest na bardzo krótki czas, np. w przypadku organizacji imprezy, tymczasowej wystawy, jednorazowego kiermaszu w celu wyprzedania produktów itp. i jednocześnie w przypadku, gdy nie mamy jakichś specjalnych niestandardowych wymagań co do hali. W pozostałych przypadkach, gdy hala namiotowa będzie użytkowana przynajmniej przez kilka miesięcy lub nawet krótszy czas, ale wielokrotnie, zdecydowanie lepiej dokonać zakupu takiej hali. Pozwoli to przede wszystkim na postawienie hali dokładnie takiej, jaka jest potrzebna (łącznie z wyborem kolorów i walorów wizualnych), a dodatkowo pozwoli uniknąć płacenia kosztów wynajmu.

HALE NAMIOTOWE – NOWA CZY UŻYWANA

Inwestując w halę namiotową warto zastanowić się w jakim okresie będzie użytkowana oraz czym powinna się charakteryzować. Zakup nowej hali daje duże możliwości w zakresie dostosowania obiektu do indywidualnych potrzeb, czy to jeśli chodzi o wymiary hali czy też rodzaj pokrycia ścian i dachu oraz wielkości i ilość wejść i bram wjazdowych. Z pewnością jeżeli hala namiotowa ma stanowić obiekt całoroczny i służyć przez wiele lat warto zainwestować w budowę nowej hali, na której realizację ma się wpływ. Jeżeli natomiast środki przeznaczone na inwestycję są niewystarczające na zakup nowej hali, wówczas dobrą alternatywa są dostępne na rynku hale używane. Warto wówczas poświęcić więcej czasu, aby znaleźć halę jak najmniej eksploatowaną oraz spełniającą jak najwięcej założonych wymagań.

Zachęcamy do wysłania zapytania o cenę hali dostosowanej do Państwa potrzeb poprzez wypełnienie formularza wyceny hali namiotowej.

Blog
Nasze ostatnie wpisy