Hale z płyty warstwowej

Hale z płyty warstwowej

Hale z płyty warstwowej są jednym z dostępnych na rynku rozwiązań w obszarze hal przemysłowych. Płyty warstwowe są materiałem budowlanym, z którego mogą być wykonane ściany hal namiotowych lub w przypadku hal stalowych zarówno obudowa ścian jak również dach. Płyty warstwowe zastosowane w halach przemysłowych pełnią funkcję zarówno izolacyjną jak i konstrukcyjną. Podejmując decyzję o inwestycji w halę przemysłową z płyt warstwowych należy wybrać także rodzaj płyty, a dokładniej mówiąc materiał termoizolacyjny, z którego wykonany jest rdzeń płyty warstwowej.

HALE STALOWE Z PŁYTY WARSTWOWEJ

Halę stalową można podzielić na dwa główne elementy tj. konstrukcja stalowa, która może być kratownicowa lub blachownicowa oraz obudowa hali czyli obudowa ścian i dach. Obudowa hali jest zazwyczaj wykonana z płyt warstwowych lub z blachy trapezowej. Hale stalowe z obudową z płyt warstwowych zapewniają właściwą izolacje termiczną, dzięki czemu wpływają pozytywnie na komfort mikroklimatyczny, ale też chronią przed hałasem i przed nadmiernymi drganiami. Zarówno do obudowy ścian jak i jako pokrycie dachu można użyć płyt warstwowych styropianowych, poliuretanowych PIR lub PUR oraz z rdzeniem z wełny mineralnej. Od rodzaju rdzenia zależą właściwości płyty. Największą ognioodpornością charakteryzują się płyty z wełną mineralną, ale również dobre właściwości ogniowe mają płyty z rdzeniem poliuretanowym PIR. Warto je zastosować zwłaszcza jako pokrycie dachu, ponieważ w przypadku pożaru konstrukcja dachu aż tak szybko się nie zawali i pozwoli zaoszczędzić trochę czasu na ucieczkę. Jeżeli chodzi o płyty z rdzeniem styropianowym są one stosunkowo tanim materiałem i mają nieco słabsze właściwości. Dodatkową zaletą wszystkich płyt warstwowych jest łatwość ich montażu, ale również demontażu wraz z konstrukcją, dzięki czemu można rozbudować halę lub zmienić jej położenie bez utraty parametrów izolacyjnych. Obudowa hal stalowych może być wykonana z płyt warstwowych o dowolnym kolorze z palety RAL, dzięki czemu poza zaletami funkcjonalnymi można uzyskać efektowny wygląd hali.

HALE NAMIOTOWE Z PŁYTY WARSTWOWEJ

Hale namiotowe mogą mieć konstrukcję aluminiową lub stalową, pokrycie dachu zazwyczaj wykonane jest z plandeki PCV a ściany mogą być pokryte plandeką PCV, blacha trapezową lub płytą warstwową. Wybór zależy w dużej mierze od przeznaczenia hali i wymagań produktów, które będą się w niej znajdować. Płyta warstwowa jest stosowana przede wszystkim przy obudowie ścian dla hali z konstrukcją stalową. Zastosowanie płyt warstwowych na ścianach szczytowych oraz bocznych hali zapewniają mocną i stabilna konstrukcję hali. Są szczególnie polecane przy stawianiu hali termicznej z dachem pneumatycznym. W tym rozwiązaniu ściany pokryte płytami warstwowymi są idealnym dopełnieniem dachu i razem zapewniają właściwy komfort cieplny wewnątrz hali przez cały rok, niezależnie od pory roku. Hale namiotowe z płyty warstwowej z pneumatycznym dachem to doskonałe rozwiązanie, gdy przechowywane w nich produkty są wrażliwe na działanie wilgoci i wymagają odpowiedniej temperatury oraz w sytuacji przebywania w niej ludzi przez chociażby kilka godzin dziennie zwłaszcza zimą.

ZASTOSOWANIE HAL Z PŁYTY WARSTWOWEJ

Hale z płyt warstwowych są szybkim i ekonomicznym rozwiązaniem o szerokim zastosowaniu. Zyskały już swoją popularność w przemyśle, handlu i usługach. Obecnie buduje się hale z płyt warstwowych o różnym przeznaczeniu. Często są to hale magazynowe i centra logistyczne, gdyż płyty warstwowe doskonale sprawdzają się jako materiały izolacyjne, co pozwala zapewnić odpowiednie warunki mikroklimatyczne dla przechowywanych produktów. W zależności od wymagań materiałów wybiera się rodzaj płyt do obudowy ścian i w przypadku hal stalowych jako pokrycie dachu. Inne zastosowanie hal z płyt warstwowych to obudowa takich obiektów jak hale produkcyjne, hale do przetwórstwa żywności, hale sportowo-widowiskowe, hale z pomieszczeniami administracyjnymi itp.

Jeżeli są Państwo zainteresowani budową hali z płyty warstwowej, zachęcamy do wypełnienia formularza na stronie https://www.stick-hale.pl/hale-przemyslowe/hale-z-plyty-warstwowej/ w celu otrzymania darmowej wyceny

Blog
Nasze ostatnie wpisy