Ile kosztuje hala namiotowa

Koszt budowy hali namiotowej

To ile kosztuje hala namiotowa zależy od wielu czynników. Koszt hali namiotowej może być bardzo różny, ponieważ hale namiotowe dostępne na rynku są bardzo różnorodne. Mamy do wyboru hale namiotowe sezonowe, hale namiotowe termiczne całoroczne, hale stawiane na bardzo krótki okres czasu, nowoczesne rozwiązania tj. namioty sferyczne itp. Do tego hale namiotowe charakteryzują się szerokimi możliwościami zastosowania, co może zdeterminować wymagania w odniesieniu do stawianego obiektu.

CO WPŁYWA NA KOSZT POSTAWIENIA HALI NAMIOTOWEJ

Koszt budowy hali namiotowej zależy od kilku podstawowych czynników. Tak jak w przypadku wszystkich obiektów podstawowym parametrem determinującym cenę hali namiotowej jest jej wielkość, ponieważ to od wymiarów hali zależy ilość potrzebnych materiałów. Duży wpływ na cenę ma również rodzaj konstrukcji, może to być konstrukcja stalowa używana zazwyczaj w przypadku całorocznych obiektów lub konstrukcja aluminiowa, stosowana częściej w przypadku hal sezonowych. Na cenę hali namiotowej wpływa również rodzaj dachu, standardowy lub pneumatyczny oraz poszycie ściany bocznej i elementy tj. wejścia, okna i inne elementy dodatkowe. Więcej informacji odnośnie parametrów wpływających na koszty postawienia hali dostępnych jest w zakładce wycena hali namiotowej.

PRZYKŁADOWA CENA HALI NAMIOTOWEJ

Hale namiotowe mogą być bardzo różne zarówno pod względem ich zastosowania, jak również wielkości, konstrukcji i materiałów. Dlatego ceny postawienia hali namiotowej oferowane na rynku są tez bardzo różne i może to być kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych. Przykładowy koszt postawienia hali namiotowej o wymiarach 15x30m i co ważne o solidnej konstrukcji stalowej waha się w granicach 90 000 – 100 000 zł netto. Cena ta obejmuje projekt, transport i montaż hali o konstrukcji stalowej zabezpieczonej przed korozją przez cynkowanie ogniowe, dach pokryty plandeką PVC, ściany pokryte blachą trapezową oraz bramę rozsuwaną na boki. Powyższe kwoty stanowią cenę orientacyjną, która może ulec zmianie przy uwzględnieniu dodatkowych wymagań. Aby poznać konkretną cenę postawienia hali namiotowej zgodnej z oczekiwaniami, należy skierować zapytanie do firmy specjalizującej się w halach namiotowych, podając jak najwięcej szczegółów.
Pytania o wycenę hali namiotowej prosimy kierować na adres biuro@stick-hale.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

Blog
Nasze ostatnie wpisy