Koszty budowy hali stalowej

Ile kosztuje budowa hali stalowej

Jakie są koszty budowy hali stalowej? Zbyt wiele czynników wpływa na koszt budowy obiektów przemysłowych, a właściwie jakichkolwiek obiektów, żeby odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Jednak można sprecyzować, co wpływa na te koszty i określić przykładowe przedziały cenowy.

CO WPŁYWA NA KOSZT BUDOWY HALI STALOWEJ

Hale stalowe są nowoczesnym rozwiązaniem o szerokim zastosowaniu, jako wszelkiego rodzaju obiekty przemysłowe, handlowe, sportowe itp. i stanowią korzystną alternatywę dla hali murowanej. Przewaga hal stalowych nad murowanymi przejawia się przede wszystkim w elastyczności rozwiązania, szybkiej realizacji inwestycji i często niższych kosztach budowy.
Na to jaki będzie koszt budowy hali stalowej wpływa przede wszystkim jej wielkość, a konkretniej wymiary, czyli z punktu widzenia kosztów ilość stali niezbędnej do wzniesienia obiektu. Poza wielkością bierze się pod uwagę takie elementy jak rodzaj konstrukcji (kratownicowa czy blachownicowa), strefa śniegowa i wiatrowa, czyli warunki atmosferyczne w jakich hala będzie eksploatowana, specjalne wymagania odnośnie zabezpieczeń antykorozyjnych, pokrycie dachu, pokrycie ścian, bramy, drzwi, okna, świetliki i wszelkie elementy dodatkowe. Więcej informacji na temat możliwości i elementów wpływających na cenę hali dostępnych jest w zakładce wycena hali stalowej.

ILE KOSZTUJE BUDOWA HALI STALOWEJ

Koszty budowy hali stalowej wahają się w granicach od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych w zależności od oczekiwanych parametrów. Każda hala zazwyczaj jest wyceniana indywidualnie w oparciu o wymagania i dane techniczne. Przykładowy koszt hali stalowej jednonawowej o wymiarach 12x20m wynosi 160 000 – 170 000 zł netto. Cena ta zawiera m. in. projekt, konstrukcję stalową i jej montaż, ściany i dach z pokryciem z płyt warstwowych poliuretanowych PUR, brama przemysłowa segmentowa, drzwi stalowe, świetlik dachowy, zabezpieczenie antykorozyjne powłokami malarskimi i transport na terenie Polski. Jest to cena orientacyjna przy powyższych założeniach, każdy dodatkowy element może wpłynąć na zmianę ceny. Dlatego, aby poznać koszty postawienia hali stalowej najlepiej poprosić o wycenę firmę zajmująca się budową hal, podając swoje oczekiwania.
Pytania o wycenę budowy hali stalowej prosimy kierować na adres formularz kontaktowy.

5 thoughts on “Koszty budowy hali stalowej

 1. Dziendobry
  Mam pytanie ja mieszkam w niemczech i tu potrzebuje hale do postawienia wielkosc tej hali to 120 – 140 m2 dwie bramy duze i jedna mniejsza i drzwi bez okien wystarcza swietliki z montagem na miejscu
  Pozdrawiam
  Darius Wazny

  1. Witam.Pisałem odnośnie budowy warsztatu i myjnia tir i nie uzyskałem odpowiedzi.Pozdrawiam.

   1. Dzień dobry, bardzo przepraszamy, gdzieś nam umknął Pana komentarz, skontaktujemy się z Panem mailowo. Pozdrawiamy

Comments are closed.

Blog
Nasze ostatnie wpisy