Jakie zalety mają namioty halowe?

Namioty halowe - Stick Hale

Namioty halowe to innymi słowy po prostu hale namiotowe, czyli często tymczasowe obiekty, niezwiązane na stałe z podłożem, w których przebiega szereg procesów zachodzących w przedsiębiorstwach, w zależności od przeznaczenia hali. Co ważne nowoczesne rozwiązania pozwalają na budowę namiotów handlowych, które są użytkowane przez cały rok, co więcej przez wiele lat, a ich konstrukcja wymaga wykonania fundamentów. Świadczy to o uniwersalności rozwiązania, jakim są namioty halowe, dlatego też wykorzystuje się je w wielu różnorodnych branżach, czy to produkcyjnych czy też usługowo handlowych, a także w rolnictwie. Stanowią często alternatywę do obiektów tj. hale stalowe.

NAMIOTY HALOWE I ICH ZASTOSOWANIE

Przedsiębiorstwa zajmujące się zwłaszcza produkcją czy też obrotem towarów potrzebują obiektów, innymi słowy pomieszczeń, w których te towary i produkty mogą przechowywać i produkować. Patrząc na trendy na rynku, większość przedsiębiorstw inwestujących w typowe hale produkcyjne decyduje się jednak bardziej na hale stalowe, ze względu na specyfikę produkcji. Nie oznacza to jednak, że namiot halowy nie może służyć jako hala produkcyjna, bo oczywiście jak najbardziej się do tego nadaje.

Najczęstszym zastosowaniem namiotów halowych są z pewnością hale magazynowe, spotykane też pod nazwą namioty magazynowe. I tutaj niezależnie od branży stosuje się je do przechowywania różnorodnych surowców, towarów i produktów, nawet tych które wymagają szczególnych warunków przechowywania. Namioty halowe znajdują swoje zastosowanie też jako hale rolnicze i tutaj też podstawową ich funkcją jest przechowywanie, czy to zbiorów czy też paszy dla zwierząt lub sprzętów rolniczych poza sezonem. Nieocenioną rolę namioty halowe zdobyły jako hale sportowe, zapewniają doskonałe warunki jako korty tenisowe, ujeżdżalnie czy też nawet lodowiska.

CZYM WYRÓŻNIAJĄ SIĘ NAMIOTY HALOWE?

Namioty halowe to solidne, szybkie i ekonomiczne rozwiązania. Są doskonałą opcją dla inwestorów, którym zależy na czasie, optymalnej cenie i potrzebują elastycznego obiektu, z jednej strony dostosowanego do indywidualnych potrzeb, a z drugiej opierającego się na standardowych sprawdzonych rozwiązaniach. Do zalet namiotów halowych zaliczamy przede wszystkim:

 • Szybka realizacja
 • Optymalna cena
 • Dowolne gabaryty
 • Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb
 • Stosowanie modułowych rozwiązań
 • Możliwość przebudowy hali
 • Szybki i sprawny montaż praktycznie w każdym miejscu
 • Konstrukcja zabezpieczona przed korozją
 • Możliwość zapewnienia oczekiwanych warunków atmosferycznych wewnątrz hali
 • Nie zawsze wymaga fundamentów
 • Możliwość postawienia namiotu bez pozwolenia na budowę
 • Estetyczny wygląd
 • Szerokie zastosowanie

BUDOWA NAMIOTU HALOWEGO Z FIRMĄ STICK HALE

Stick Hale to firma z ogromnym doświadczeniem budująca namioty halowe od wielu lat. Specjalizujemy się właśnie w halach namiotowych oraz halach stalowych. Zapewniamy stosowanie nowoczesnych technologii, najwyższej jakości materiały i terminowość. Realizujemy inwestycje kompleksowo od projektu, przez wykonanie, transport, montaż na placu budowy aż po wykończenie i obsługę serwisową. Chcą Państwo postawić namiot halowy, ale do końca nie wiecie jak się za to zabrać? Zachęcamy do kontaktu z nami, doradzimy i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie. Zaprojektujemy dla Państwa namiot halowy dostosowany do Pastwa potrzeb. Prosimy o kontakt na maila biuro@stick-hale.pl lub telefonicznie pod numerem +48 516 003 100

Blog
Nasze ostatnie wpisy