Projektowanie hal magazynowych

Projektowanie hal magazynowych - Stick Jale

Proces projektowania każdego obiektu powinien być dobrze przemyślany, opierać się o analizę stanu aktualnego i pożądanego oraz o wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Tylko połączenie powyższych czynników pozwoli zaprojektować obiekt zgodny z wymaganiami i potrzebami, bezpieczny i jednocześnie uwzględniający istniejące ograniczenia. Hale magazynowe, zarówno hale stalowe jak i namiotowe, są obiektami przeznaczonymi do tymczasowego przechowywania określonych towarów (surowców, produktów) w krótkim bądź długim okresie czasu. W przypadku magazynowania długotrwałego rotacja produktów nie jest aż tak duża, jednak przy magazynowaniu krótkotrwałym bywa tak, że towary dosłownie „wjeżdżają i wyjeżdżają” i zmieniają się bardzo szybko. Zwłaszcza w tym drugim przypadku bardzo ważne jest właściwe zaplanowanie a więc projektowanie hal magazynowych, które umożliwi wygodne ich użytkowanie.

GOTOWE PROJEKTY MAGAZYNÓW

Magazyny to tak naprawdę obiekty o bardzo różnorodnym przeznaczeniu. Wszystkie charakteryzują się spełnianiem wspólnej funkcji jaką jest samo magazynowanie, a więc przechowywanie towarów wewnątrz hali. Jednak towary te mogą być bardzo różne, a co za tym idzie oczekiwane funkcjonalności takiego magazynu w każdym przypadku mogą być inne. Decydując się na budowę magazynu, teoretycznie nie trzeba inwestować w projektowanie hali magazynowej. Jeżeli potrzebujemy prosty magazyn bez specjalnych ścieżek komunikacyjnych, specjalnie rozplanowanych miejsc na regały, dodatkowych pomieszczeń w konkretnych strefach hali itp., możemy skorzystać z dostępnych gotowych projektów hal magazynowych.

Gotowe projekty magazynów są sprawdzonym modułowym rozwiązaniem, w którym mamy wpływ na wielkość obiektu. Jeżeli jednak planujemy inwestycję w obiekt dostosowany w pełni do naszych potrzeb, który przyszłościowo usprawni przebieg procesów w firmie, to gotowe projekty magazynów mogą nie zdać egzaminu. Dlatego czasami warto podejść do tematu indywidualnie, poświęcić więcej czasu i trochę więcej nakładów finansowych na sam proces planowania oraz projektowanie hal magazynowych.

PROJEKT HALI MAGAZYNOWEJ DOSTOSOWANY DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB

Projektowanie hal magazynowych powinno przebiegać we współpracy z inwestorem oraz osobami odpowiedzialnymi za przyszłe prace w powstającym obiekcie. Nawet najbardziej doświadczony projektant musi wiedzieć czego oczekuje inwestor i jakie są potrzeby firmy, aby projekt hali magazynowej pozwolił na zbudowanie pożądanej hali. Co należy wziąć pod uwagę precyzując wymagania wpływające na projekt magazynu? Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytania:

  1. Jak dużej powierzchni magazynowej potrzebuję?
  2. Jaka jest wysokość składowania towarów w firmie?
  3. Jak częsta jest rotacja towarów w magazynie? A co za tym idzie jak rozplanować ścieżki komunikacyjne?
  4. Ile bram wjazdowych uwzględnić w hali?
  5. W jakich warunkach muszą być przechowywane towary?
  6. Czy magazyn powinien być podzielony na oddzielne strefy?
  7. Czy potrzebne są w magazynie pomieszczenia administracyjne lub socjalne?
  8. Jakie występują ograniczenia? (np. związane z powierzchnią placu na budowę, wynikające z polityki firmy czy też z budżetu)

Im więcej elementów zostanie uwzględnionych i przemyślanych w fazie planowania i projektowania hali magazynowej, tym bardziej obiekt będzie spełniał potrzeby firmy, co zdecydowanie pozytywnie wpłynie na efektywność procesów i komfort pracy w magazynie.

STICK HALE – OD PROJEKTU PO BUDOWĘ MAGAZYNU DLA TWOJEJ FIRMY

Firma Stick Hale to producent hal magazynowych stalowych i namiotowych z wieloletnim doświadczeniem. Zajmujemy się kompleksową realizacją inwestycji, zaczynając od rozpoznania i analizy potrzeb inwestora, które determinują projektowanie hali magazynowej, przez produkcję wszystkich elementów, transport na plac budowy, montaż i wykończenie aż po posprzedażową obsługę serwisową. Mamy na swoim koncie setki hal magazynowych i zadowolonych klientów z różnorodnych branż. Projektowanie hal magazynowych odbywa się w oparciu o najnowsze technologie przed doświadczonych projektantów.

Jeżeli są Państwo zainteresowani projektem i budową stalowej lub namiotowej hali magazynowej, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu pod numerem telefonu +48 516 003 100 i adresem mailowym biuro@stick-hale.pl lub do wypełnienia formularza wyceny hali magazynowej.

Blog
Nasze ostatnie wpisy