NOWOŚĆ! STICK CARPORT – Zadaszenia miejsc parkingowych

Wiele osób posiada więcej samochodów niż miejsc w garażu czy też niż dostępna jest liczba miejsc na parkingu zamkniętym. Jednocześnie każdy użytkownik samochodu chce, aby jego pojazd był jak najmniej narażony na działanie niedogodnych warunków atmosferycznych i otoczenia. Miejsce i warunki, w których przechowywany jest każdy samochód mają wpływ na jego żywotność i to, w jakim stanie jest jego karoseria. Oczywistym sposobem na zabezpieczenie samochodu jest garaż czy też parking podziemny. Jednak nie zawsze istnieje możliwość korzystania z tego typu obiektów, czy to ze względów ekonomicznych, braku miejsca na budowę garażu, niechęci do załatwiania wszystkich formalności związanych z budową garażu wolno stojącego, czy tez po prostu z braku możliwości wynajęcia/wykupienia miejsca parkingowego. W takiej sytuacji popularnym rozwiązaniem są zadaszenia miejsc parkingowych tzw. wiaty.

KONSTRUKCJA STICK CARPORT

Doskonałą alternatywą dla drewnianych wiat samochodowych czy też ciężkich konstrukcji stalowych są zadaszenia miejsc parkingowych STICK CARPORT. To nowoczesna i elegancja konstrukcja dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika samochodu. Solidna konstrukcja STICK CARPORT składa się ze starannie wykonanych profili aluminiowych, ocynkowanych łączników stalowych oraz pokrycia z wybranego materiału. Wyróżnia się modułową strukturą, dzięki czemu wielkość zadaszenia jest dowolna. Nadaje się do zadaszenia zarówno pojedynczych miejsc postojowych jak również miejsc wielostanowiskowych. Zadaszenia samochodowe STICK CARPORT stanowią zabezpieczenie przed deszczem, intensywnymi opadami śniegu i gradu, działaniem promieniowania UV itp. Są idealnym rozwiązaniem, gdy mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią do zabudowy.

POKRYCIE ZADASZENIA MIEJSCA PARKINGOWEGO

Konstrukcja STICK CARPORT może być pokryta różnymi materiałami o różnych właściwościach w zależności od potrzeb, tj. membrana PCV, płyty komorowe z poliwęglanu, blacha trapezowa, płyty szklane, panele solarne, płyty warstwowe.

Membrana PCV
Pokrycie zadaszenia membraną PCV jest bardzo popularne w dużej mierze ze względu na swoją stosunkowo niską cenę. Membrana PCV jest wytrzymała i jednocześnie lekka. Znaczącą jej zaletą jest to, że nie ulega korozji, nie odbarwia się na skutek działania promieniowania UV i jest trudno zapalna. Pokrycie membranowe konstrukcji jest odporne na obciążenie śniegiem i działanie wiatru.
Płyty komorowe z poliwęglanu
Powierzchnia poliwęglanowa to bardzo trafna alternatywa dla powierzchni szklanej. Płyty z poliwęglanu są o wiele bardziej trwalsze i odporne na uderzenia niż szkło i jednocześnie lżejsze. Występuje w postaci płyt bezbarwnych lub troszkę przyciemnionych tzw. dymnych. Dodatkową są pokryte specjalna warstwą, która chroni samochód przed promieniami UV w 100% oraz przed podczerwienią w 50%. Poliwęglan jest odporny na działanie zarówno niskich jak i wysokich temperatur.
Blacha trapezowa
Blacha trapezowa jest ekonomicznym rozwiązaniem jako pokrycie zadaszenia miejsc parkingowych. Charakteryzuje się przede wszystkim dużą wytrzymałością oraz sztywnością konstrukcji. Co ważne pokrycie z blachy trapezowej jest zabezpieczone przed korozją, gdyż stosowany materiał jest poddawany wcześniej cynkowaniu.
Płyty szklane
zadaszenie szklane
Istnieje możliwość wyboru na pokrycie zadaszenia również płyt szklanych, które nadadzą elegancji i wrażenia lekkości konstrukcji. Mimo, że w rzeczywistości płyty te są cięższe od np. poliwęglanu i nie aż tak bardzo wytrzymałe na uderzenia, to szkło zawsze znajdzie swoich zwolenników.
Panele solarne
Zastosowanie paneli solarnych na zadaszeniach miejsc parkingowych pozwala na dodatkowe wykorzystanie powierzchni, która spełnia już swoją funkcję chroniąc samochód przed deszczem, śniegiem, gradem itp. Natomiast zadaszenie z paneli solarnych umożliwia produkowanie energii, ale również zacienienie miejsca postojowego, co zwłaszcza w słonecznych okresach zadowala kierowców.
Płyty warstwowe
Zadaszenie z płyt warstwowych jest stosunkowo tanim rozwiązaniem, które również chroni samochód przed wiatrem, obfitym deszczem, gradem czy śniegiem, a także działaniem promieni słonecznych. Zadaszenie takie należy do dość prostych i lekkich konstrukcji, dzięki czemu jest łatwe w montażu.

 

Zadaszenie STICK CARPORT pozwoli zabezpieczyć samochód trzymany na zewnątrz przed czynnikami takimi jak np. promieniowanie słoneczne czy też grad. Polecane wszystkim osobą, które nie mają miejsca na budowę garażu, czy też po prostu często podróżują i parkują samochód na zewnątrz ze względu na wygodę.

Blog
Nasze ostatnie wpisy