Warstwy podłogi przemysłowej w halach stalowych

Podłoga przemysłowa jest jednym z najważniejszych elementów każdej hali funkcjonującej w przemyśle. Dlatego tak ważne jest, aby warstwy podłogi przemysłowej zostały dobrane odpowiednio do jej późniejszego użytkowania. Wszystkie warstwy powinny współpracować ze sobą, tworząc układ zapewniający odpowiednią grubość, sztywność i wytrzymałość.

WARSTWY PODŁOGI PRZEMYSŁOWEJ

Podłoga przemysłowa wbrew pozorom to dość zaawansowana konstrukcja. BUDOWA PODŁOGI PRZEMYSŁOWEJ

Podłoga przemysłowa może zostać wykonana bezpośrednio na gruncie, wówczas należy uwzględnić wszystkie powyżej opisane warstwy podłogi. Jednak może również zostać nałożona na istniejąca płytę nośną obiektu, w tym przypadku najważniejszą warstwą jest sama posadzka betonowa. Jeżeli natomiast wykonywana jest bezpośrednio na gruncie, na samym początku usuwa się zbędne warstwy ziemi, które nie nadają się na podłoże pod posadzkę betonową, a następnie wykonuje kolejno odpowiednio dobrane poszczególne warstwy podłogi.
Nawet 20% wszystkich nakładów ponoszonych na budowę hali przemysłowej mogą stanowić koszty podłogi. Jednak nie warto na niej oszczędzać, ponieważ koszty jej napraw w trakcie użytkowania przekraczają te nakłady i utrudniają funkcjonowanie zakładu powodując przestoje. Natomiast dobrze skonstruowana podłoga wysokiej jakości powinna zapewnić nieprzerwaną możliwość użytkowania minimum 25 lat.

Blog
Nasze ostatnie wpisy