Wiaty stalowe dla rolnictwa

Wiaty stalowe dla rolnictwa - Stick Hale

Wiata jest to przede wszystkim zadaszenie, a konkretniej dach podparty słupami, może mieć ściany (jedną, dwie lub trzy) lub nie, zazwyczaj nie jest trwale związana z podłożem. Wiaty znajdują swoje zastosowanie jako otwarte magazyny, zadaszone miejsca handlowe, przykrycia dużych parkingów, zadaszenia przystanków itp. Stanowią zabezpieczenie przed deszczem i wiatrem. Wiaty stalowe ze względu na szereg funkcji, które mogą spełnić, zyskały dużą popularność między innymi jako wiaty stalowe dla rolnictwa.

WIATY STALOWE – CHARAKTERYSTYKA

Wiaty o dużej powierzchni zazwyczaj charakteryzują się stalową konstrukcją i mają jedną, dwie lub trzy ściany lub są całkowicie pozbawione ścian. Jeśli natomiast ściany są uwzględnione w obiekcie to ich zadaniem jest ochrona przed deszczem i wiatrem, nie spełniają żadnych funkcji termoizolacyjnych. Ściany najczęściej są wykonane z blachy trapezowej lub płyt warstwowych. Powierzchnia pod wiatą, ze względy na jej przeznaczenie, zazwyczaj jest utwardzona. Dużą zaletą wiat stalowych, bez względu na to czy mają ściany czy też nie, jest możliwość ich demontażu i ponownego montażu np. w innej lokalizacji. Co wpływa również na możliwość sprzedaży takiej wiaty, gdy nie jest już potrzebna. Innymi zaletami wiaty jest krótki czas budowy, optymalne koszty, możliwość późniejszej rozbudowy obiektu czy też odporność na działanie czynników atmosferycznych.

WIATY STALOWE – ZASTOSOWANIE W ROLNICTWIE

Wiaty stalowe dla rolnictwa cieszą się dużą popularnością i sprawdzają się praktycznie w każdym gospodarstwie rolnym. Najczęstsze zastosowanie to zadaszenia dla maszyn rolniczych. Większość gospodarstw rolnych wykorzystuje w codziennej pracy maszyny i urządzenia rolnicze, które są niezbędne do funkcjonowania gospodarstwa. Nabycie takich maszyn i urządzeń wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, dlatego warto o nie dbać i jeśli wymagają garażowania pod dachem, zapewnić im odpowiednie warunki. W tym celu wiaty stalowe dla rolnictwa doskonale spełnią swoją rolę. Można je zbudować w oparciu o indywidualne wymagania, czyli jeżeli mamy duże, a przede wszystkim wysokie maszyny, możemy zbudować wysoką wiatę, tak aby bez problemu wjechać i manewrować pojazdem. Wiata stalowa dla rolnictwa jest w tym przypadku zdecydowanie skuteczniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem niż np. przykrywanie maszyn plandeką lub folią.

WIATY ROLNICZE A HALE DLA ROLNICTWA

Wiaty rolnicze są doskonałym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o zadaszenia dla maszyn i urządzeń, czy też pojazdów rolniczych. Natomiast jeśli chodzi o magazynowanie zbiorów, hodowlę bydła, trzody chlewnej czy też kur, zdecydowanie bardziej odpowiednie są hale stalowe. Hale rolnicze, w odróżnieniu do wiat, to kompletne obiekty (z wszystkimi ścianami), związane z podłożem, które spełniają funkcje izolacji cieplnej. Stanowią zabezpieczenie przed działaniem warunków atmosferycznych dla zbiorów, zwierząt oraz ludzi o każdej porze roku.

Jeżeli są Państwo zainteresowani budową obiektu rolnego o konstrukcji stalowej, zachęcamy do wypełnienia formularza wyceny hal rolniczych lub o bezpośredni kontakt na biuro@stick-hale.pl i +48 516 003 100

Blog
Nasze ostatnie wpisy